• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 741
  • Dodano: 2022-04-25 / 08:06
  • Komentarzy: 0

  Będzie piąte spotkanie między GKS Tychy a Weegree!

  (Fot. Dżacheć)

  Opolanie wrócili do rywalizacji w znakomitym stylu!

  Co za powrót do rywalizacji! Gdy wydawało się po pierwszych dwóch meczach, że Weegree odpadnie z rywalizacji play-off, koszykarze Kamila Sadowskiego wygrali drugie spotkanie w Tychach - tym razem 85:74 i oba zespoły wrócą do Opola, by wyłonić półfinalistę Suzuki 1 Liga.

  Gospodarze prowadzili tylko raz - na początku spotkania, gdyż pierwszy celny rzut należał do GKS-u, lecz od tego czasu Opolanie byli przede wszystkim skuteczniejsi, przez co to oni mieli przewagę punktową - po pierwszych dziesięciu minutach wynosiła ona cztery punkty. Tyszanie nie potrafili zbliżyć się do Weegree także w drugiej odsłonie, a co więcej - goście powiększali przewagę, a do przerwy wynik brzmiał 45:36.

  Po zmianie stron przebieg oraz obraz gry się nie zmienił - Weegree kontrolowało przebieg spotkania, a Tyszanie próbowali gonić - lecz nie pomógł nawet Radosław Trubacz, który uzyskał aż 21 punktów. GKS zbliżył się tylko raz - w trzeciej kwarcie tracili do Opolan tylko dwa punkty, lecz akademicy zdołali odskoczyć i tą przewagę utrzymać do końca, wyrównując stan rywalizacji.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".