• Dodano: 2022-04-21 / 09:01

UNI Opole zdobywa 7 miejsce w Tauron Lidze!

(Fot. Uni Opole)

Podopieczne Nicoli Vettoriego wygrały spotkanie i złoty set w Bielsku-Białej.

Przedłużone szanse! Uni Opole w bardzo dobrym stylu pokonały na wyjeździe BKS Bielsko-Biała 3:1 a w decydującym o dalszej grze złotym secie wygrały 15:13.

Spotkanie lepiej zaczęły gospodynie, które przejęły kontrolę nad wydarzeniami w pierwszej partii, prowadząc właściwie od początku. Miały nawet 6 punktów przewagi, ale Opolanki powoli się rozkręcały, doganiając BKS na punkt, lecz ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 25:23. O ile początek następnej odsłony należał do miejscowych (5:1), o tyle UNI zaczęło grać swoje, sprawnie odwracając wynik, a seta zakończył blok Gabrieli Makarowskiej.

Trzecia odsłona to również znakomity początek Bielszczanek, które przez długi czas prowadziły, lecz tylko różnicą maksymalnie czterech punktów. Opolanki czekały na słabszą grę rywalek i to się faktycznie wydarzyło w końcówce, gdzie UNI popełniło mniej błędów i zdołało odwrócić i wygrać tego seta. Pierwsze dwa otwierające punkty należały ponownie do gospodyń, lecz to było jedyne ich prowadzenie w tym fragmencie meczu, gdyż Opolanki miały nawet 6 punktów przewagi (10:4) i mimo chwilowej zadyszki, zdołały wygrać spotkanie 3:1 i doprowadzić do złotego seta.

Tam już było naprawdę "na styku" I żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi. Wojnę nerwów lepiej przetrwały jednak Opolanki i to one zajęły siódme miejsce w ostatecznej tabeli, a MVP zgarnęła Kinga Stronias.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - UNI Opole 1:3 (25:23, 18:25, 23:25, 22:25)

Złoty set: 13:15

BKS: Kazała, Pierzchała, Orvosova, Borowczak, Janiuk, Chmielewska, Drabek (libero) oraz Polak, Łyszkiewicz, Bartkowska, Szlagowska, Świrad, Mazur (libero)

UNI: Orzyłowska, Makarowska, Bidias, Pellegrino, Sieradzka, Stronias, Adamek (libero) oraz Wołodko, Pamuła, Bączyńska

2022-04-22 20:36:24 [89.64.44.*] id:1637618
    Mario1: Napisał postów [1167], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Gratulacje dziewczyny czekamy na przyszły sezon.Bravo.

2022-04-21 21:48:54 [89.64.44.*] id:1637516