- Autor: Greg
- Wyświetleń: 22948
- Dodano: 2010-05-03 / 11:11
- Komentarzy: 624
Zniszczone dwujęzyczne tablice w Głogówku
Chuligani zamazali tablice, informujące kierowców o tym, że wjeżdżają do Głogówka. Mieszkańcy akt wandalizmu zauważyli w niedzielę rano.
Niejednokrotnie informowaliśmy, że wandale regularnie niszczą czy zamazują napisy na dwujęzycznych tablicach z nazwami podopolskich miejscowości. Najczęściej jednak przekreślano nazwy niemieckie - tym razem skreślono polską nazwę "Głogówek". Mieszkańcy miejscowości zastanawiają się, czy tablica zamazana w okresie świąt państwowych i obchodów powstań śląskich to prowokacja czy zwykła ludzka głupota.
- Ubolewamy nad tym zdarzeniem. Takie działania nie mają nic wspólnego z budowaniem dobrych stosunków narodowościowych w naszej gminie - mowią Piotr Bujak i Dariusz Kolbek.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
keiko: Napisała postów [9311], status [VIP]
Ponieważ dyskusja w tym temacie jest zazwyczaj długa i gorąca to ja tylko pozwolę sobie zacytować że z ustawą o mniejszościach narodowych i etnicznych (Ustawa z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym), na terenach zamieszkanych przez mniejszości narodowe, etniczne lub posługujące się językiem regionalnym, istnieje możliwość wprowadzenia nazewnictwa geograficznego w językach mniejszości. Nazwy takie można wprowadzić wyłącznie w językach mniejszości uznanych ww. ustawą (mniejszości narodowe: białoruska, czeska, litewska, niemiecka, ormiańska, rosyjska, słowacka, ukraińska i żydowska; mniejszości etniczne: karaimska, łemkowska, romska i tatarska) oraz w języku regionalnym (kaszubskim). Dodatkowe nazwy w językach mniejszości można wprowadzać dla obiektów fizjograficznych, miejscowości i ich części oraz dla ulic i placów. I to tyle , kto wydaje ustawy wszyscy wiedzą.