• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2486
  • Dodano: 2022-04-20 / 14:29
  • Komentarzy: 1

  Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego ma dodatkową siedzibę

  (Fot. Dżacheć)

  Przy ulicy Niemodlińskiej 9 w Opolu oficjalnie otwarto nową jednostkę Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

  Niedawno do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego trafiło pięć nowych, w pełni wyposażonych ambulansów medycznych. Karetki zostały kupione w ramach projektu unijnego "Opolskie przeciw COVID-19", realizowanego przez samorząd województwa opolskiego i partnerów. W środę 20 kwietnia oficjalnie otwarto nową stację OCRM, która mieści się przy ulicy Niemodlińskiej 9.

  - Jakiś czas temu otrzymaliśmy prośbę o wsparcie działań poprzez udostępnienie lokalu dla Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Mieszkańcy Opola dołożyli się do tego przedsięwzięcia kwotą 300 tysięcy złotych. Inwestycja potrzebna, wspólna i mam nadzieję będzie służyć w taki sposób, by praca ratowników była jeszcze skuteczniejsza - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola

  - To bardzo ważny dzień dla społeczeństwa miasta. Poprawione zostanie bezpieczeństwo. To duże wsparcie dla tej jednostki i wszyscy cieszymy się z tej inwestycji. Możemy w sposób szybki i dynamiczny pomagać mieszkańcom miasta i regionu - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

  - Mam niezwykłą przyjemność objąć w posiadanie nową siedzibę OCRM, za co chcę serdecznie podziękować. Jeżeli ktoś wzywa pomocy, chcemy być szybko na miejscu. W tej chwili mamy nowe, bardzo dobre warunki. To wspólne dobro. Wiata i nowy parking zostały sfinansowane przede wszystkim przez mieszkańców miasta Opola. Dziękuję, że możemy być w nowych warunkach i świadczyć usługi na światowym poziomie i cieszymy się, że możemy zabezpieczyć mieszkańców Opola - mówi mówi Jarosław Kostyła, dyrektor w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego.



  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-20 14:52:10 [31.0.36.*] id:1637381  
  wojtasoks: Napisał postów [10646], status [VIP] Reputacja
  I to jest pozytywna informacja. Dobrze wydane pieniążki.

  Nick:
  Treść: