• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1672
  • Dodano: 2022-04-20 / 08:27
  • Komentarzy: 0

  Pożar drewnianej przyczepy magazynowej w Bierawie. W środku butle z gazem

  Strażacy z Kędzierzyna-Koźla interweniowali we wtorek w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W miejscowości Bierawa doszło do pożaru drewnianej przyczepy magazynowej z wyposażeniem.


  We wtorek 19 kwietnia służby ratunkowe powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zostały zaalarmowane o pożarze przyczepy drewnianej w Bierawie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG-1 w Kędzierzynie-Koźlu oraz OSP Bierawa i OSP Dziergowice. Strażacy z przyczepy wynieśli dwie butle z gazem.

  - Właściciel posesji na miejscu zdarzenia przekazał również informację, że wewnątrz przyczepy mogą znajdować się butle 11 kg z gazem propan-butan. Działania zastępów polegały m.in na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody - jeden w natarciu na pożar, jeden w obronie drzew, zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego na miejscu zdarzenia, wyniesieniu dwóch butli 11 kg z gazem propan-butan a następnie chłodzeniu butli w bezpiecznym miejscu, dokonaniu pomiaru temperatury butli kamerą termowizyjną, dokonaniu pomiarów na obecność gazów wybuchowych detektorem wielogazowym, wykonaniu prac rozbiórkowych konstrukcji obiektu i dogaszeniu go - relacjonują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

  - W trakcie prac rozbiórkowych wewnątrz spalonego obiektu ujawniono trzecią butlę 11 kg na gaz propan- butan, którą wyniesiono na zewnątrz i schłodzono ją. W pożarze nie było osób poszkodowanych. Na miejscu zdarzenia działały zastępy z JRG-1 oraz OSP Bierawa i Dziergowice - czytamy w informacji.

  Dokładne okoliczności pojawienia się ognia w przyczepie nie są znane.

  Zdjęcie (1/10)

  (Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".