• Wyświetleń: 695
    • Dodano: 2022-04-20 / 08:53

Weegree przegrywa premierowe spotkanie play-off

Na własnym parkiecie ulegli GKS-owi Tychy 73:80

Tyszanie zdobywają Opole! Po dość szczęśliwym remisie z piłkarzami Odry, koszykarze GKS-u pokonali Weegree AZS Politechnika Opolska 80-73 i wygrywają w rywalizacji play-off.

Opolanie przenieśli się Stegu Areny i nadal nie potrafią przełamać serii porażek. A początek wydawał się idealny - w pierwszej kwarcie gospodarze znacząco przeważali, wygrywając nawet ośmioma punktami (12:4), lecz po dziesięciu minutach przewaga to była tylko 3 oczka. Wszystko odwróciło się w drugiej kwarcie - Tyszanie to wtedy pierwszy raz wyszli na prowadzenie, przed przerwą prowadząc 41:37.

Po zmianie stron Opolanie próbowali gonić rywali, a tymczasem oni tylko powiększali swoją przewagę, która wynosiła nawet trzynaście punktów, lecz miejscowi zdobyli odrobić i przed ostatnią kwartą wszystko się jeszcze mogło zdarzyć. Już było blisko - bo 65:66, lecz wtedy GKS włączył wyższy bieg, zapewniając sobie zwycięstwo siedmioma punktami przewagi.

Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 73:80 (19:16, 18:25, 22:22, 14:17)

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 17, Rutkowski 14, Kiwilsza 13, Kobel 10, Krefft 8, Jodłowski 4, Wilk 4, Kapuściński 2, Piszczatowski 1, Salkiewicz 0.

GKS: Wieloch 21, Diduszko 15, Mąkowski 10, Koperski 8, Krajewski 8, Trubacz 7, Tyszka 7, Stankowski 4, Chodukiewicz 0, Ziaja 0