• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1045
  • Dodano: 2022-04-19 / 13:45
  • Komentarzy: 1

  Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach

  (Fot. Opolska Policja)

  Jak co roku, w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali opolscy policjanci. Przez 4 dni przeprowadzili ponad 3 400 badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby zostało zatrzymanych 32 nietrzeźwych kierowców. Wstępny bilans tegorocznych świąt na drogach Opolszczyzny to 5 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. W tym okresie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku śmiertelnego.

  Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu ponad 3 400 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

  Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

  Od piątku, do świątecznego poniedziałku, na terenie województwa opolskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Dlatego przypominamy i apelujemy o szczególną ostrożność, zwłaszcza wobec pieszych i kierowców jednośladów. Zwróćmy też uwagę na zmienne warunki na naszych drogach. Opady deszczu i mgły wymagają od nas wzmożonej czujności i uwagi.

  Policjanci przebadali ponad 3 400 kierowców na zawartość alkoholu. Z tej liczby 32 z nich okazało się nietrzeźwych.

  Policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Wielkanoc" rozpoczęła się w piątek rano 15 kwietnia, a zakończyła w nocy w świąteczny poniedziałek.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-19 14:11:40 [80.253.213.*] id:1637272  
  SekO: Napisał postów [769], status [rozpisany/na] Reputacja
  NIE pozdrawiam wszystkich ścigaczy, którzy cudownie zakłócali spokój podczas świąt w okolicy Orlenu na Ozimskiej...

  Nick:
  Treść: