• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 815
  • Dodano: 2022-04-19 / 09:59
  • Komentarzy: 0

  Rosjanie rozpoczęli ofensywę w Donbasie

  (Fot. General Staff of the Armed Forces of Ukraine )

  Z Ukrainy docierają informacje o intensywnych ostrzałach szeregu miast na wschodzie kraju. Rosja rozpoczęła długo przygotowywany atak. Ukraiński prezydent zapowiada, że żołnierze będą bronić Donbasu do końca.


  Prezydent wyraził wdzięczność wszystkim ukraińskim żołnierzom, wszystkim bohaterskim miastom, które trzymają się i bronią losu całego państwa, powstrzymując siły najeźdźców. - Bez względu na to, ilu rosyjskich żołnierzy zostanie tam zawiezionych, będziemy walczyć. Będziemy się bronić. Zrobimy to codziennie. Nie oddamy niczego co ukraińskie, a cudzego nie potrzebujemy - podkreślił prezydent Zełensky.

  - Dzisiejsze uderzenie na Lwów, na Dniepropietrowsk i każde inne rosyjskie uderzenie oznacza tylko jedno: my, świat i historia zabiorą Rosji o wiele więcej, niż rosyjskie rakiety zabiorą Ukrainie. Każde stracone życie to argument dla Ukraińców i innych wolnych narodów, by z pokolenia na pokolenie postrzegać Rosję wyłącznie jako zagrożenie - mówił.

  - Co najmniej 5 ukraińskich dzieci zostało rannych w ciągu ostatnich 24 godzin. Uważa się, że prawdziwe liczby są wyższe, ponieważ nie obejmują ofiar na obszarach, na których toczą się działania wojenne - podał The Kyiv Independent.

  Siły rosyjskie intensywnie ostrzeliwują osady w obwodzie dniepropietrowskim. Według gubernatora Walentyna Rezniczenko Rosjanie wzięli na cel Zelenodolsk, Marjanskie i Wełykę Kostromkę w zachodniej części obwodu. Niektóre domy zostały zrujnowane, ale nie zgłoszono żadnych ofiar.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".