• Wyświetleń: 916
    • Dodano: 2022-04-12 / 09:08

UNI Opole odpada z play-offów

Opolanki gładko przegrały z mistrzyniami Polski w trzech setach

To już koniec przygody UNI Opole. Podopieczne Nicoli Vettoriego żegnają się z szansami na wyższe lokaty w trzech setach, ulegając w Stegu Arenie z Chemikiem Police.

Drugie spotkanie w ramach fazy play-off, między UNI Opole a Chemikiem Police, miało przedłużyć szanse gospodyń na dalszą grę lub dać awans do półfinału gościnom, które w pierwszym spotkaniu bez żadnych złudzeń pokonały rywalki 3:0

W pierwszym secie było blisko niespodzianki, gdyż przez długi czas wynik był na stylu - nawet gdy Chemik odskoczył na różnice czterech punktów, gospodynie zdołały odrobić swoje straty, przez co dopiero na przewagi, ale jednak Policzanki wygrały pierwszą odsłonę.

W kolejnym secie powtórzył się koszmar z poprzednich spotkań - mimo zaciętego początku (4:4), przyjezdne popisały się aż siedmioma oczkami z rzędu, czym ustawiły sobie dalszy przebieg partii, wygrywając do 13. Gdy wydawało się, że gorzej już być nie może, to jednak trzeci i jak się okazało ostatni set był w wykonaniu UNI fatalny, gdyż zdobyły jedynie osiem punktów i w ten sposób, pożegnały się z fazą play-off Tauron Ligi.

UNI Opole - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)

Składy:
    UNI: Makarowska, Pamuła, Bączyńska, Stronias, Pellegrino, Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Bidias, Wołodko, Sieradzka

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Czyrniańska, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero), Żurawska (libero) oraz Pol, Rios, Połeć, Lipska, Milenković