• Wyświetleń: 669
    • Dodano: 2022-04-11 / 08:38

Porażka Weegree na zakończenie fazy zasadniczej

Opolanie jednak pozostali na czwartej lokacie w tabeli

Nieudane zakończenie dobrej fazy zasadniczej przez Weegree AZS Politechnika Opolska. Akademicy przegrali w wyjazdowym spotkaniu z WKK Wrocław 82:86, kończąc tę fazę na czwartym miejscu, będąc pewnym rywalizacji z GKS-em Tychy w play-offach.

Opolanom ostatnio nie wiodło się najlepiej - dwie porażki z rzędu z ekipami z Krosna i Lublina nie napawały optymizmem przed zbliżającymi się wielkimi krokami play-offami. Wrocławianie natomiast walczyli o jak najwyższą lokatę w końcowym rozrachunku, by zwiększyć teoretycznie swoje szanse na awans do następnej rundy.

Gospodarze zaczęli śmiało, gdyż od "trójki" i właściwie od tego momentu Opolanie cały czas gonili wynik, lecz w pierwszej kwarcie im to się nie udało, gdyż w ostateczności po pierwszych 10 minutach tracili pięć punktów. Druga część gry napawała optymizmem, lecz jedynie do stanu 27:28 na korzyść WKK. Wtedy to, Wrocławianie zaliczyli serię jedenastu punktów z rzędu, a Opolanie próbowali gonić wynik "trójkami", lecz bez większego skutku i do przerwy wynik brzmiał 49:39 na korzyść gospodarzy.

Po zmianie stron Weegree próbowało zbliżyć się do miejscowych i gdy wydawało się, że mają ich już w zasięgu jednego rzutu, wtedy to pod koniec partii dwie skuteczne trójki Wrocławian poniekąd ustawiło ich w komfortowej sytuacji. Tym bardziej, że w finałowej odsłonie meczu prowadzili już nawet piętnastoma punktami - jednak ostateczny wynik brzmiał 86:82 i Wrocławianie przystąpią do play-off z siódmej pozycji, natomiast Opolanie mogą się już przygotowywać do pierwszego starcia z GKS-em Tychy.

WKK Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 86:82 (23:18, 26:21, 18:19, 19:24)

WKK: Ochońko 18 punktów, Chrabota 17, Koelner 15, Uberna 10, Patoka 8, Prostak 6, Wilczek 5, Madray 4, Matusiak 3, Jędrzejewski 0.

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 16 punktów, Kapuściński 15, Krefft 14, Kobel 12, Kiwilsza 11, Rutkowski 8, Piszczatowski 3, Wilk 3