• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 842
  • Dodano: 2022-04-07 / 19:02
  • Komentarzy: 0

  WITD zatrzymał węgierski pojazd z nieprawidłowym tachografem

  (Fot. WITD Opole)

  Węgierski przewoźnik nie posiadał cyfrowego urządzenia rejestrującego czas pracy. Za stwierdzone naruszenie, wobec przedsiębiorcy oraz zarządzającego transportem zostały wszczęte postępowania administracyjne zagrożone karą w łącznej kwocie 12 000 zł.


  We wtorek 5 kwietnia inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymali do kontroli pojazd należący do węgierskiego przewoźnika. Kierowca węgierskiego przewoźnika rejestrował swój czas pracy na zainstalowanym w pojeździe tachografie analogowym.

  - Ciągnik, którym wykonywany był międzynarodowy transport elementów stalowych zarejestrowany został po raz pierwszy we wrześniu 2006 r. Tymczasem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazdy ciężarowe dopuszczone do ruchu po raz pierwszy od 1 maja 2006 r. powinny być wyposażone w cyfrowe urządzenia rejestrujące (tachografy cyfrowe). Za stwierdzone naruszenie, wobec przedsiębiorcy oraz zarządzającego transportem zostały wszczęte postępowania administracyjne zagrożone karą w łącznej kwocie 12 000 zł - informuje opolski WITD.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".