• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1672
  • Dodano: 2022-04-06 / 16:30
  • Komentarzy: 0

  Odpowiedzą za włamania do domków letniskowych

  (Fot. KPP Brzeg)

  Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 4 osoby podejrzewane o szereg włamań. To mieszkańcy powiatu brzeskiego w wieku od 25 do 44 lat. W ich zainteresowaniu były między innymi domki letniskowe i ich wyposażenie oraz elektronarzędzia. Ten przestępczy proceder to straty w wysokości 25 000 złotych. Zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

  Funkcjonariusze z Lewina Brzeskiego w ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań. Z przyjętych od poszkodowanych zawiadomień wynikało, że chodziło o domki letniskowe. Łupem włamywaczy były elektronarzędzia i wyposażenie domków. Do zdarzeń miało dochodzić od grudnia 2021 roku na terenie gminy. Poszkodowani w tej sprawie swoje straty oszacowali na 25 000 złotych.

  Sprawą zajęli się funkcjonariusze z lewińskiego komisariatu. Zabezpieczyli materiał dowodowy i rozpytali świadków. Wykonane czynności pozwoliły na ustalenie rysopisu, a następnie tożsamości podejrzewanych osób. Kilka dni temu policjanci zatrzymali w tej sprawie cztery osoby. Wszyscy są mieszkańcami powiatu brzeskiego w wieku od 25 do 44 lat.

  Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanym łącznie 17 zarzutów. Dotyczyły one kradzieży i włamań. Najstarszy z mężczyzn odpowie również za paserstwo. Cała czwórka musi się teraz liczyć z karą do 10 lat więzienia.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".