• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2421
  • Dodano: 2022-04-02 / 14:32
  • Komentarzy: 0

  Tragedia w Zawadzkiem. Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru

  (Fot. KP PSP Strzelce Opolskie)

  Podczas działań ratowniczych ewakuowano z budynku 10 osób. Niestety jedna osoba, która nie zdążyła z samodzielną ucieczką zmarła. Trwają prace mające na celu ustalić przyczyny tego tragicznego pożaru.


  W sobotę 2 kwietnia przed południem służby ratunkowe powiatu strzeleckiego zostały zaalarmowane o pożarze poddasza w Zawadzkiem. Do działań skierowano 9 zastępów straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane po dwa zastępy straży JRG ze Strzelec Opolskich, OSP Zawadzkie i OSP Żędowice, a także zespół ratownictwa medycznego i policja.

  Według wstępnych informacji, pożar wybuchł po godzinie 10:30 na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ulicy Dworcowej. Ratownicy wyposażeni w aparaty oddechowe wyciągnęli jedną z poszkodowanych osób z budynku, 9 innych mieszkańców opuściło miejsce zdarzenia o własnych siłach. Niestety ewakuowana osoba nie dawała oznak życia. Mimo podjętych prób przywrócenia funkcji życiowych, osoba ta zmarła.

  Na miejscu pracują policjanci i prokurator, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru. Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".