• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2100
  • Dodano: 2022-04-01 / 13:49
  • Komentarzy: 0

  Areszt wobec sprawców rozbojów w Prószkowie

  (Fot. Archiwum)

  Trzy miesięczny areszt został zastosowany na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Opolu wobec sprawców rozboju w miejscowości Prószków pod Opolem.


  W dniu 19 lutego 2022 r. do sklepu sieci Żabka w Prószkowie weszło dwóch mężczyzn, którzy grożąc użyciem przedmiotu przypominającego pistolet zmusili ekspedientkę do wydania pieniędzy ze sklepowej kasy. Po zabraniu utargu w kwocie bez mała 2 tyś. napastnicy oddalili się z miejsca przestępstwa samochodem.

  - Dzięki niezwłocznie podjętym przez funkcjonariuszy policji działaniom i analizie zabezpieczonych dowodów, w szczególności zapisu monitoringu obejmującego sklep oraz teren przed nim zdołano wytypować sprawców rozboju. Już w cztery dni pod dokonanym przestępstwie doszło do zatrzymania Romana M. (33 lata) i Tomasza P. (40 lat). Nadto przeprowadzone podczas zatrzymania przeszukania doprowadziły do ujawnienia narzędzia, którym sprawcy posłużyli się podczas napadu oraz niewielkie ilości środka odurzającego (marihuany) i amfetaminy. Pistolet, którym sprawcy grozili pokrzywdzonej, okazał się być wiatrówką - informuje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

  Roman M. i Tomasz P., mieszkańcy powiatu prudnickiego i krapkowickiego, usłyszeli zarzut popełnienia zbrodni rozboju oraz posiadania środków narkotycznych. Obaj podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

  Przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat, natomiast za posiadanie substancji psychotropowej lub środka odurzającego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".