• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1354
  • Dodano: 2022-03-31 / 15:08
  • Komentarzy: 0

  Znamy wyniki 4. Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

  (Fot. Dżacheć)

  Ogłoszono wyniki 4 edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego.


  Po 2,5 roku przerwy znów możemy poznać zwycięzców Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego. W głosowaniu oddano blisko 180 tysięcy głosów, a głosowało ponad 94 tysiące osób. Zadanie z największą liczbą głosów otrzymało ich aż 13 207.

  - To największy projekt rywalizacyjny jaki mamy w województwie opolskim. To rywalizacja na określonych, obiektywnych i przejrzystych zasadach - mówi marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła.

  Zostało zgłoszonych 78 zadań, z których po ocenie formalno-prawnej 57 zostało dopuszczonych do oceny merytorycznej. To były konsultacje przeprowadzane pomiędzy departamentami. Z tych zadań 54 zostały dopuszczone do głosowania. Projekty były podzielone wśród 5 subregionów i na 12 powiatów.

  Ostatecznie wybrano 25 zadań na kwotę prawie 3 milionów złotych. Najwięcej z nich - 17 dotyczyło sportu i turystyki, 6 zadań dotyczyło bezpieczeństwa, po jednym z polityki społecznej i edukacji.

  Bezapelacyjnym liderem głosowania okazał się projekt "Dziś Orlik klubowy, jutro stadion narodowy" z subregionu obejmującego powiaty nyski i brzeski. Zdobył 13 207 głosów. To już czwarta edycja tej inicjatywy, która co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i młodych uczestników. Jej autor, Adam Raczyński mówił, w poprzednich trzech dzięki temu pomysłowi na propagowanie sportu młodzieży, udało się kupić sprzęt, stroje sportowe, organizowano zawody dla młodych piłkarzy i wyjazdy treningowe.

  Pełne wyniki głosowania zamieszczono na stronie:
  https://www.opolskie.pl/wp-content/uploads/2022/03/WYNIKI-GlOSOWANIA-W-IV-EDYCJI-MBO.pdf

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".