• Wyświetleń: 856
    • Dodano: 2022-03-28 / 07:23

Gwardia przegrywa spotkanie w Lubinie

Opolanie stracili do rywali tylko jedną bramką

Kolejna porażka Gwardii Opole w tym sezonie PGNiG Superligi. Tym razem, dość zaskakująco podopieczni Rafała Kuptela ulegli Zagłębiu Lubin 20:21.

Goście liczyli na spokojną wygraną i gonienie pozostałej części stawki, natomiast Lubinianie walczą o utrzymanie. Ale to właśnie mniej faworyzowana drużyna zdobywała więcej bramek na początku spotkania, lecz trzeba przyznać, że dobrze spisywał się bramkarz Zagłębia, Marcin Schodkowski, przez co Opolanie mieli problem ze zdobywaniem bramek. Gospodarze w pewnym momencie wygrywali czterema bramkami, ale rozkręcił się golkiper gości - Adam Malcher, który wybronił kilka ważnych piłek i ostatecznie po pierwszych 30 minutach Gwardia przegrywała jednym trafieniem.

Druga połowa była również pod znakiem świetnych parad bramkarskich. Zarówno i Malcher i Schodkowski, zagrali świetne zawody i raz po raz obaj golkiperze ratowali skórę swoich drużyn, przez co kibice nie obejrzeli zbyt wielu bramek. Też żadna z ekip nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa punkty - w 53 minucie Gwardia Opole prowadziła 19:17, lecz końcówka należała do zmotywowanych Lubinian, którzy wyszarpali zwycięstwo 21:20, przybliżając się do utrzymania w ekstraklasie.

MKS Zagłębie Lubin - KPR Gwardia Opole 21:20 (9:8)

Zagłębie: Schodowski (44% obron) - Stankiewicz 1, Moryń 3, Gębala 1, Sroczyk 2, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos 3, Bogacz 1, Drozdalski 2, Adamski, Bekisz 3, Czyczykało.
    Kary: 4 min.

Gwardia: Ałaj, Malcher (45% obron) - Ścisłowicz, Sosna, Fabianowicz, Zarzycki 3, Klimków 1, Jankowski 4, Zadura 2, Mauer 4, Milewski, Morawski 2, Monczka 4.
    Kary: 8 min.