• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1592
  • Dodano: 2022-03-25 / 21:11
  • Komentarzy: 1

  Robert Lewandowski zmieni klub? Jest coraz bliżej Hiszpanii

  (Fot. PZPN)

  Światowe media spekulują na temat sportowych planów najlepszego polskiego piłkarza. Rober Lewandowski może opuścić niemiecki klub i założyć koszulkę legendarnej drużyny.

  W czwartek (24 marca) wieczorem polscy piłkarze zremisowali w towarzyskim meczu ze Szkocją. Zdaniem komentatorów wynik 1:1 nie oddaje prawdy o przebiegu spotkania. Nasza reprezentacja się nie popisała. Równie dobrze mogła przegrać, a remis zawdzięcza tylko golowi zdobytemu z rzutu karnego.
  Na boisku zabrakło Roberta Lewandowskiego, kapitana reprezentacji i jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Światowe media tą absencją się nie przejmują. Więcej uwagi poświęcają Lewandowskiemu w kontekście jego kariery klubowej. Chodzi konkretnie o przejście do nowej drużyny.

  W ciągu ostatnich miesięcy takich spekulacji było już kilka. Mówiono na przykład, że Lewandowski jest gotowy opuścić niemiecki Bayren Monachium i zasilić hiszpański Real Madryt. Te informacje się nie potwierdzały, ale wiadomo było, że co jakiś czas Polak staje obiektem zainteresowania najlepszych drużyn Europy.
  Tak jest i tym razem. Już latem, po wygaśnięciu kontraktu Lewandowski może odejść z niemieckiego klubu. Możliwe, że zagra w Hiszpanii, ale nie we wspomnianym Realu. Miałby dołączyć do legendarnej FC Barcelony. Katalończycy są gotowi przedstawić 33-letniemu zawodnikowi umowę na cztery lata. Lewandowski - jak wynika z nieoficjalnych informacji - jest zainteresowany zmianą klubu.

  W całej tej operacji jest jednak jeden szkopuł. Polak nie jest pierwszym wyborem Katalończyków. Hiszpański dziennik "Sport" podaje, że Katalończycy chcieliby sprowadzić fenomenalnego i - co ważne - młodszego Erlinga Haalanda z Borussi Dortmund. Norweg w Barcelonie miałby zarobić nawet 450 milionów euro w ciągu kilku lat. I tu też jest problem, bo przez prawne regulacje w Hiszpanii i sytuację klubu Haaland może być dla "Barcy" za drogi.
  Dlatego opcją numer 2 jest Lewandowski. Dziennikarze utrzymują, że prezydent Barcelony Joan Laporta ma dobre relacje z agentem Lewandowskiego Pinim Zahavim. To z kolei ma pomóc z znalezieniu kompromisu co do zarobków Polaka, gdyby zagrał w Barcelonie.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-26 07:25:07 [46.134.149.*] id:1635625  
  Polpha: Napisał postów [8729], status [VIP] Reputacja
  Latem tez będę bliżej Hiszpanii

  Nick:
  Treść: