• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1104
  • Dodano: 2022-03-23 / 13:52
  • Komentarzy: 1

  W znalezieniu pracy uchodźcom pomogą opolskie OHP-y

  (Fot. Urząd Wojewódzki Opole)

  Członkowie Ochotniczych Hufców Pracy włączają się w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dla Ukraińców otwarto biura karier.


  Mowa o pomocy w znalezieniu pracy sezonowej. O skali udzielanej pomocy oraz kolejnych działaniach członków organizacji, mówiono w poniedziałek 21 marca podczas konferencji prasowej z udziałem wicewojewody opolskiego Tomasza Witkowskiego i Wojewódzkiego Komendanta OHP w Opolu Justyną Soppą.

  - Już zbieramy oferty pracy sezonowej przede wszystkim dla młodzieży, ponieważ na pewno będzie to dla nich atrakcyjna forma zarobkowania, pozyskania jakiś środków - podkreśla wicewojewoda Tomasz Witkowski. - Znaleźli się oni w bardzo trudnej sytuacji, ale są tutaj, więc mam nadzieję, że różnego rodzaju prace, którymi my za naszych młodych czasów się paraliśmy, będą dla nich atrakcyjne i będą chcieli z nich skorzystać - dodał.

  - Chcemy, aby nasze biura karier były takimi centrami informacji dla osób, które tutaj przybyły bez względu na ich wiek, na ich status społeczny. Jesteśmy otwarci na to, żeby ich przyjąć, żeby im pomóc wypełnić wszelkie potrzebne formularze w języku polskim. Są to aplikacje do szkół albo to mogą być aplikacje o środki pomocowe - komentowała Justyna Soppa.

  Wojewódzki Ochotniczy Hufiec Pracy w Opolu złożył także wniosek na 300 tys. złotych do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o przyznanie pieniędzy na aktywizację zawodową Ukraińców.

  Warto przypomnieć, że od blisko miesiąca do naszego kraju wjechało ponad 2,1 mln ludności uciekającej przed wojną na Ukrainie. Minister Przemysław Czarnek wskazał podczas poniedziałkowego przemówienia, że aktualnie w polskich szkołach uczy się 81 300 uczniów z Ukrainy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-23 14:25:37 [83.10.171.*] id:1635478  
  Bodziulla: Napisał postów [1973], status [Szycha] Reputacja
  BRAWO!!!!

  Nick:
  Treść: