• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3903
  • Dodano: 2022-04-28 / 12:45
  • Komentarzy: 4

  Drogowcy zamkną skrzyżowanie ulic Reymonta z 1 Maja w Opolu

  (Fot. Dżacheć)

  Kolejne utrudnienia szykują się w samym centrum miasta. Kierowcy będą musieli zrezygnować ze skrzyżowania ulic Reymonta z 1 Maja. Zmiany według wstępnych założeń będą obowiązywać do połowy lipca.


  Drogowcy zajmujący się pracami przy centrum przesiadkowym Opole-Główne poinformowali o zmianach, które będą sporym utrudnieniem dla zmotoryzowanych. Już od najbliższej soboty zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Reymonta z 1 Maja. Utrudnienia mają potrwać około 2,5 miesiąca, a są związane z przebudową dróg wokół centrum przesiadkowego Opole Główne.

  - Udostępniony zostanie natomiast łącznik, z ulicy 1 Maja do Armii Krajowej. Jednocześnie będzie obowiązywał objazd przez Kołłątaja, Damrota do ulicy Reymonta - czytamy w informacji prasowej.

  Kierowcy jadący ulicą 1 Maja od strony Piastowskiej będą omijali zamknięty fragment wyremontowaną ulicą Armii Krajowej, i dalej ulicą Katowicką do 1 Maja. Natomiast dojazd do Reymonta będzie możliwy jak dotychczas przez Kołłątaja i Damrota.

  Samochody jadące ulicą 1 Maja od strony Plebiscytowej w kierunku Piastowskiej będą dojeżdżały do ulicy Armii Krajowej ulicami Katowicką lub Dubois i dalej Kołłątaja, następnie w lewo w Damrota, przez Krakowską w stronę Piastowskiej. Natomiast żeby dojazd do Reymonta będzie się odbywał odcinkiem ulicy Damrota przy Placu Daszyńskiego.

  Kierowcy jadący od ulicy Ozimskiej w kierunku Piastowskiej będą poruszali się jak dotychczas przez Damrota, Krakowską i Korfantego.

  Samochody jadące od strony Groszowic w kierunku Piastowskiej będą zjeżdżały z wiaduktu im. Żołnierzy Wyklętych w lewo i dalej Armii Krajowej, łącznikiem do Kołłątaja, z Kołłątaja w lewo w Damrota i dalej Krakowską do Piastowskiej. W kierunku Reymonta ruch będzie się odbywał tak samo, tylko z tą różnicą, że z Kołłątaja trzeba będzie skręcić w prawo w Damrota.

  Samochody jadące w kierunku Groszowic od ulicy Ozimskiej będą jechały przez Kołłątaja, Damrota, Krakowską, 1 Maja, następnie łącznikiem do Armii Krajowej i wjazd na wiadukt od strony parkingu przy PKP

  WAŻNE

  Tak jak dotychczas ruch na 1 Maja (między Krakowską a Kołłątaja), Kołłątaja i Damrota będzie odbywał się jednokierunkowo z wyjątkiem autobusów i służb.

  Centrum przesiadkowe Opole Główne ma być gotowe jesienią. Koszt inwestycji szacuje się na 65 milionów złotych. Prace związane z budową Centrum Przesiadkowego w miejscu dawnego dworca PKS rozpoczęły się w styczniu 2020 roku. Początek prac nie należał do najłatwiejszych dla ekipy rozbiórkowej. Na początku obserwowaliśmy rozbiórkę zapamiętanych przez większość Opolan pawilonów handlowych, wiat przystankowych i płyty dawnego Dworca PKS. Już podczas tych prac natrafiono na szczelinę przeciwlotniczą (którą ostatecznie zasypano) oraz dzieło Władysława Początka w dawnej poczekalni PKS.

  Dzięki nowemu obiektowi, pasażerowie którzy będą chcieli przesiąść się z pociągu w komunikację miejską będą mieli do tego okazję. To rozwiązanie odciąży też miasto i miejskie przystanki od prywatnej komunikacji (busów), które do tej pory z nich korzystały. Opolanie zyskają ponad 300 miejsc parkingowych. W nowoczesnym Centrum Przesiadkowym znajdzie się część usługowa i rekreacyjna z restauracjami i niewielkim pasażem handlowym.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-29 07:56:42 [31.0.32.*] id:1637981  
  wojtasoks: Napisał postów [9823], status [VIP] Reputacja
  Czy jadąc od Plebiscytowej i chcąc jechać na Struga będę miał zrobić pentelkę: Armii Krajowej, Kołłątaja, Damrota, Krakowska, 1go Maja, łącznik do Armii Krajowej i na wiadukt?

  Nick:
  Treść:
  2022-04-28 16:02:21 [5.172.232.*] id:1637966  
  [moderacja]: Napisała postów [186], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  2022-04-28 12:49:25 [80.49.131.*] id:1637957  
  [moderacja]: Napisał postów [18], status [nowy] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-04-28 13:27:27 [5.172.232.*] id:1637961  
  [moderacja]: Napisała postów [186], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]