• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4599
  • Dodano: 2022-03-18 / 08:28
  • Komentarzy: 0

  Pożar budynku wielorodzinnego w Myszowicach

  Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem poddasza budynku wielorodzinnego, w którym mieści się świetlica wiejska w gminie Korfantów. Nie ma osób poszkodowanych, natomiast straty są ogromne.


  W czwartek 17 marca przed godziną 21.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku wielorodzinnego w miejscowości Myszowice.

  Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej, w tym trzy zastępy z JRG Nysa i cztery zastępy z OSP gminy Korfantów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia.

  - W chwili przybycia pierwszych zastępów zastano w pełni rozwinięty pożar całego poszycia dachu. Całe szczęście, nie było żadnych osób poszkodowanych, natomiast są bardzo duże straty materialne - informuje Komenda Powiatowa PSP w Nysie.

  Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia na poddaszu budynku. Będzie to ustalać policja. W budynku w centrum sołectwa znajdowała się świetlica wiejska, a także sklep oraz mieszkania komunalne mieszczące się na pierwszym piętrze. Nadzór budowlany zdecyduje, czy budynek nadaję się do zamieszkania.

  Zdjęcie (1/11)

  (Fot. KP PSP Nysa)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".