• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 997
  • Dodano: 2022-03-14 / 17:09
  • Komentarzy: 0

  Policjanci z Krapkowic podsumowali weekend w powiecie

  (Fot. KPP Krapkowice)

  Aż trzej nietrzeźwi kierujący zdecydowali się na podróż w ostatnich dniach. Dwoje z nich spowodowało kolizje, w których szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Trzeci z ponad 3 promilami kierował pomimo braku uprawnień. Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości najczęściej prowadzi do tragicznych i nieodwracalnych w skutkach wydarzeń. Piłeś? Nie jedź!

  W ostatni weekend nad bezpieczną organizacją ruchu czuwali funkcjonariusze krapkowickiej drogówki. Tylko w dwa dni na terenie powiatu krapkowickiego ujawniono aż trzy osoby, które kierowały swoimi pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości.

  56-latka kierując pojazdem daewoo miała 2 promile alkoholu. Dodatkowo, kobieta spowodowała kolizję zderzając się ze znakiem drogowym D-6 (przejście dla pieszych), a swoją podróż zakończyła na ogrodzeniu posesji w miejscowości Malnia.

  Drugi kierujący został zatrzymany przez świadka, który widząc jazdę 'wężykiem' postanowił zgłosić sprawę na Policję. Przybyły na miejsce patrol potwierdził przypuszczenie świadka. 43-latek przebadany na zawartość alkoholu wydmuchał 1,5 promila. Dodatkowo jego pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych.

  Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-latek. Mężczyzna chcąc rozpocząć podróż swoim motocyklem, pomylił hamulec z gazem, w konsekwencji uderzając w dwa zaparkowane pojazdy. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile. Oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie za kierowanie pomimo braku uprawnień.

  Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń drogowych. Za kierowanie na 'podwójnym gazie' grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".