• Wyświetleń: 636
    • Dodano: 2022-03-14 / 08:54

Wygrana Weegree w Koszalinie

Opolanie spokojnie pokonali miejscowych różnicą 14 oczek.

Weegree nie odpuszcza walki o podium! Opolanie, notując kolejne zwycięstwo, zbliżyli się do trzeciej obecnie Kotwicy Kołobrzeg, która przegrała swoje ligowe spotkanie.

Początek w wykonaniu przyjezdnych nie był najlepszy, gdyż bardzo szybko MKKS wyszedł na prowadzenie 8:2. Na szczęście, faworyci tego meczu bardzo szybko wybudzili się z ospałej gry i nawet wyszli na chwilowe prowadzenie (8:13), lecz znów przyszedł słabszy moment i w pierwszej kwarcie lepsi okazali się miejscowi. W drugich dziesięciu minutach, Opolanie weszli na odpowiednie obroty, szybko przejmując kontrolę nad spotkaniem oraz wynikiem i do przerwy prowadzili różnicą dziesięciu punktów.

Po zmianie stron, Koszalinianie nie mieli już nic do powiedzenia. Weegree kontynuowało swoją znakomitą grę, osiągając ponad dwudziesto- punktową przewagę i ostatnia kwarta miała być tylko formalnością. I tak się stało - przyjezdni kontrolowali wynik, tylko w końcówce zwalniając tempo i ostatecznie mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem gości 72:58.

MKKS Żak Koszalin - Weegree AZS Politechnika Opolska 58:72 (16:13, 8:21, 12:23, 22:15)

Żak: Sewioł (15 punktów) Harris 13, Naczlenis 8, Dłoniak 7, Zarzeczny 6, Czubak 3, Czyż 3, Pryć 3, Kręc 0, Kwaterski 0, Lungwana 0, Szewczyk 0.

Weegree AZS Politechnika: Krefft (22 punkty) Kaczmarzyk 12, Rutkowski 10, Kiwilsza 7, Kapuściński 6, Kobel 5, Wilk 5, Salkiewicz 2, Skiba 2, Piszczatowski 1.