• Wyświetleń: 1444
    • Dodano: 2022-03-12 / 22:45

Mocne widowisko w Stegu Arena dla Gwardii

Opolanie dzięki agresywnej grze pokonali rywali z Tarnowa.

Prawdziwa bitwa na parkiecie Stegu Areny! Podopieczni Rafała Kuptela, mimo wielu kar, odniosła swoje drugie zwycięstwo w 2022 roku, tym razem przeciwko Unii Tarnów 29:26.

Bramkę otwierającą spotkanie zdobyli przyjezdni, lecz szybko gospodarze wyszli na prowadzenie "w przewadze". Niestety, dość szybko za to zarobili karne minuty, za sprawą Jana Klimkowa, który już w 4 minucie mógł zakończyć swój udział w meczu. Gra była punkt za punkt, gdyż długo żaden z golkiperów nie odbił piłki, a gracze ofensywni obu ekip nie mylili w swoich zamiarach. Do przerwy wynik brzmiał 16:13, lecz Rafał Kuptel miał duży ból głowy, bo już kilku zawodników było zagrożonych czerwoną kartką.

Druga połowa to na pewno lepsza gra bramkarzy, choć też skuteczność w obu ekipach mocno spadła, co przełożyło się na ostateczny wynik. Opolanie również byli ostrożniejsi w swoich zamiarach defensywnych i mimo prowadzenia już 22:18, to Tarnowianie bardzo szybko dogonili rywali, przez co liczyli się w grze do prawie samego końca, lecz zimną krew zachowali Gwardziści, ostatecznie pokonując rywali 29:26 i awansowali na siódmą lokatę.

KPR Gwardia Opole - Grupa Azoty Unia Tarnów 29:26 (16:13)

Gwardia: Ałaj, Malcher - Scisłowicz 5, Zarzycki 5, Klimków 2, Jankowski 2, Zadura 5, Mauer 6 (2/2), Milewski, Morawski 2, Kucharzyk, Monczka 2.
    Karne: 2/2.
    Kary: 18 min. (Klimków, Zadura, Kucharzyk - 4 min., Scisłowicz, Milewski, Monczka - 2 min.).

Grupa Azoty Unia: Liljestrand, Małecki - Wojdan 2, Sanek 1, Yoshida 1, Matsuura, Buszkow 7, Dadej 7 (4/4), Kużdeba 4 (2/2), Pinda, Kaźmierczak, Minocki 4, Kniaziew, Zahirović.