• Wyświetleń: 1448
    • Dodano: 2022-03-12 / 22:28

Odra nie dała rady Arce

Gdynianie bez większych problemów pokonali Opolan 1:3

Kolejne stracone punkty Odry Opole. Podopieczni Piotra Plewni po raz trzeci w lidze w roku 2022, a po raz pierwszy u siebie, nie wygrali spotkania, tym razem jednak z faworyzowaną Arką Gdynia 1:3.

W pierwszym spotkaniu Gdynianie pewnie pokonali u siebie Opolan, choć Odra widziała swoje szanse w tym, że podczas rozegranego sparingowego spotkania wygrali z rywalami 2:0. Niestety, jak się okazało, sparing a mecz ligowy to dwie różne rzeczywistości.

Od początku podopieczni Ryszarda Tarasiewicza dominowała nad wydarzeniami na boisku, nie pozwalając na wiele miejscowym, a pierwszą bramkę udokumentowali w 17 minucie, choć to Mateusz Kamiński z Odry wpakował piłkę do własnej siatki, po niefortunnej interwencji przy płaskim dośrodkowaniu. Niecałe 300 sekund później podwyższył Adam Deja. Gdynianie próbowali dalej, a Odra tylko się broniła, lecz Arka znalazła przed przerwą jeszcze raz drogę do bramki i zrobił to Hubert Adamczyk i wydawało się, że było po meczu.

W drugiej połowie tempo mocno zwolniło do tego stopnia, że większość gry była w środku pola, raz co jakiś czas można było obejrzeć dobrą grę z kontry przyjezdnych, lecz nic z tego nie wychodziło. Wynik meczu w końcówce ustalił Mateusz Marzec, lecz to było tyle, na co było stać w tym spotkaniu Odrę Opole.

Odra Opole - Arka Gdynia 1:3 (0:3)
    Marzec 90′ - Kamiński (samobójcza) 17′, Deja 22′, Adamczyk 43′.

Odra Opole: Kuchta - Żemło, Kamiński (K), Tkocz - Szrek (Mikinic 73′), Trojak, Wróbel (M)(Niziołek 61′), Petrak (Klimek (M) 61′), Janus (Nowak 61′), Marzec, Piech (Żak 61′).
    Rezerwowi: Sapielak (M), Kędziora, Kostrzycki, Sauczek.
    Trener Piotr Plewnia.

Arka Gdynia: Krzepisz - Memic, Bunoza (Zmorzyński 53′), Dobrotka, Stępień, Milewski (Bednarski 65′), Deja (K), Hiszpański, Aleman (Skóra 73′), Czubak, Adamczyk.
    Rezerwowi: Molenda, Da Silva, Siemaszko, Kuzimski, Sasin, Tomal.
    Trener: Ryszard Tarasiewicz

2022-03-12 22:58:37 [89.64.45.*] id:1634783
    Mario1: Napisał postów [1167], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Panie Arkadiuszu Wiśniewski dlaczego pan nie przekazał pieniędzy dla siatkarek Unii Opole tak,jak pan obiecał,wsyd i hańba mieć takiego prezydenta.