• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4924
  • Dodano: 2022-03-10 / 15:24
  • Komentarzy: 0

  Ruszyło wyburzanie akwarium w opolskim zoo

  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, już jesienią przyszłego roku Opolanie będą mogli zwiedzać nową atrakcję w opolskim zoo. W czwartek ruszyło wyburzanie starego, wysłużonego budynku akwarium.


  W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęło się wyburzanie starego budynku akwarium. W jego miejsce powstanie nowoczesny kompleks zbiorników prezentujących ryby i inne wodne istoty z całego świata. Umowę z wykonawcą - firmą Energopol Trade Opole - podpisano 23 lutego tego roku. Po oględzinach i ogrodzeniu terenu, przyszedł czas na prace rozbiórkowe istniejącego budynku akwarium.

  Inwestycja warta ponad 25 milionów złotych będzie składać się z trzech części. Głównego budynku z siedmioma ogromnymi zbiornikami mieszczących od 13 to 78 tysięcy litrów każdy. W akwariach zobaczymy ryby z Amazonii oraz rzeki Kongo, rafę koralową, mureny, ryby ławicowe, rekiny i płaszczki. Nie zabraknie również trzech mniejszych akwariów z wodą morską z konikami morskimi, wężowidłami i krewetkami.

  Druga część, szklarnia, to miejsce, w którym będzie można oglądać ryby, które... wychodzą na ląd. Mowa tu o poskoczkach.

  By promować rodzimą bioróżnorodność, w zoo powstanie także zbiornik zewnętrzny - "Zakole Odry" - o pojemności blisko 100 tys. litrów. Znajdą się w nim szczupaki, sandacze, okonie i jesiotry, które będą pływać w otoczeniu tataraków, jeżogłówek czy moczarki. W obiekcie nie zabraknie także platformy dla osób z niepełnosprawnościami.


  Prace mają zakończyć się do końca listopada 2023 roku.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. ZOO Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".