• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1477
  • Dodano: 2022-03-09 / 16:21
  • Komentarzy: 1

  Rozłam po prawej stronie. Trzech znanych polityków rzuca KORWiN

  (Fot.News4Media )

  Powstaje nowa partia. Trzech posłów porzuca Janusza Korwin-Mikkego. Powodem są jego prorosyjskie wypowiedzi.

  Lider Konfederacji, eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke właśnie podzielił się kolejnymi przemyśleniami na temat ataku Rosji na Ukrainę. Jednemu z "narodowych" portali powiedział: "Dlatego kierunek ukraiński stracił dla nas takie znaczenie, bo i tak już graniczymy z Rosją. W tej chwili mamy dwóch potencjalnych przeciwników: Rosję i Ukrainę i w naszym interesie jest, aby walczyły ze sobą jak najdłużej. Trzeba popierać słabszego, czyli Ukrainę".

  Między innymi takie słowa sprawiły, że z jego partii KORWiN występuje trzech znanych posłów: Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza.

  "Trudne czasy prowadzą do trudnych decyzji, hartują stal. Dlatego rozpoczynamy budowę czwartej nogi Konfederacji" - ogłosił Kulesza i dodał, że nowej formacji mają przyświecać ideały wolnościowe i wolnorynkowe "W dzisiejszej rzeczywistości znika zainteresowanie takimi tematami jak ogromna inflacja czy osłabienie polskiego złotego".

  Z kolei Sośnierz wprost powiedział, że decyzja zapadła po "prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa (...) na tematy ukraińskie (...)" - i wskazał Korwin-Mikkego.
  Co to oznacza dla polskiej sceny politycznej? Na razie jest za wcześnie, aby to ocenić, ale już wiadomo, że o ile posłowie odchodzą z KORWiN, to zostają w Konfederacji.

  "Konfederacja potrzebuje tej czwartej nogi, prawdziwie wolnościowej, która będzie formacją zajmującą się tematami gospodarczymi, szczególnie w kontekście kryzysu, do jakiego doprowadził bestialski atak Rosji na Ukrainę. Formacją, na którą całe życie czekali prawdziwi wolnościowcy, wolnorynkowcy, pozbawioną ekscentrycznych wypowiedzi" - tłumaczył Kulesza.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-10 13:06:19 [91.236.172.*] id:1634625  
  Maksymilian077: Napisał postów [140], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Akurat JKM ma rację mówiąc, że Rosja i Ukraina to nasi wrogowie. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z obecnym ludobójstwem dopuszczanym się przez Rosjan...

  Nick:
  Treść: