• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 679
  • Dodano: 2022-03-09 / 09:28
  • Komentarzy: 2

  Polska w finale baraży mistrzostw świata! Rosja interweniuje w Trybunale Arbitrażowym

  (Fot. Archiwum)

  Zgodnie z wczorajszą decyzją FIFA, Rosja zostanie ukarana walkowerem i nie zagra z Polską w barażach do Mistrzostw Świata w Katarze. Tę decyzję może podważyć jednak Trybunał Arbitrażowy w Lozannie, a dwa odwołania złożone przez Rosyjski Związek Piłki Nożnej czekają "na biurku".  Reprezentacja Rosji została wykluczona przez FIFA z udziału w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. FIFA długo zwlekała z decyzją, czy reprezentacja Polski dostanie walkowera, czy przyjdzie jej zmierzyć się z innym rywalem. Ostatecznie we wtorek 8 marca podjęto decyzję o walkowerze oraz awansie polskiej kadry do finału baraży.

  Biało-czerwoni od razu uzyskują promocję do finału ścieżki barażowej, w którym 29 marca 2022 roku zmierzą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy. Ponadto inny mecz barażowy, w którym Szkocja zagra z Ukrainą, został przełożony na czerwiec. Z tego toku spraw niezadowolenie wyrazili Szwedzi. Przedstawiciele tamtejszego związku uważają, że decyzja jest niesprawiedliwa i Polacy powinni zagrać z kimś innym. Podawano także argumenty, że Polacy będą mieli więcej czasu na przygotowania.

  - FIFA ukarała dziś Rosję walkowerem. I bardzo dobrze! W wyniku wojny na Ukrainie, odpowiedzialność musi ponieść także rosyjski futbol. Zero tolerancji dla kraju, który bestialsko zabija cywilów... A my pokazaliśmy, że piłkarska solidarność ma sens! I dalej wspieramy Ukrainę - napisał na Twitterze Cezary Kulesza, prezes PZPN.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-09 10:54:41 [194.29.182.*] id:1634553  
  amigoss: Napisał postów [281], status [maniak] Reputacja
  No i gra gitara ????. Kacyki niech kopią sobie u siebie szmacianką

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-03-09 11:08:36 [77.112.164.*] id:1634556  
  Polpha: Napisał postów [8729], status [VIP] Reputacja
  Jeszcze bym się bie cieszył. Kacapy coś kombinują z odwołaniem