• Dodano: 2022-03-08 / 07:38

Wielki comeback UNI Opole!

(Fot. Fb/UniOpole)

Dzięki temu zwycięstwu Opolanki nadal liczą się w grze o play-offy

Mecz w pierwszoligowym, opolskim stylu! Podopieczne Nicoli Vettoriego nie raz i nie dwa potrafiły przegrywać 0:2 i wygrać spotkanie po tie-breaku, grając jeszcze w pierwszej lidze i ten scenariusz po raz pierwszy pokazały w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ich rywalkami były siatkarki Pałacu Bydgoszcz, które bronią się przed spadkiem. Faworytkami były gospodynie, ale to gościnie prowadziły grę od połowy premierowej odsłony, gdy zdobyły trzy oczka z rzędu, odskakując na bezpieczny dystans, który utrzymały do końca tej części rywalizacji. I bliźniaczy scenariusz miał się w drugiej odsłonie - niezły start UNI, seria Bydgoszczanek i ich pewne zwycięstwo, tym razem do 18, czym zapewniły sobie punkt.

Przez długi czas trzeciej partii, Opolanki szły "po swoje", lecz od stanu 16:12 coś się "zepsuło", i siatkarki Pałacu zdobyły aż siedem punktów z rzędu, a nad gospodyniami ukazało się widmo przegranej w trzech setach. Na szczęście, końcówka w końcu należała do nich i zakończyły tę partie 25:21, przedłużając swoją szansę na wygraną. Czwarta była odwrotna, niż dwie pierwsze - przez połowę seta, Bydgoszczanki prowadziły w rywalizacji, lecz Opolanki znów odwróciły losy spotkania i wygrały tym samym rezultatem co poprzednią część gry, doprowadzając do tie-breaka.

Tam, wyrównana gra była jedynie do stanu 5:5 , a potem w przeszłości "królowe tie-breaku" zagrały swoje, wygrywając piątą odsłonę do 12 i cały mecz 3:2, a nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu zgarnęła Regiane Bidias.

UNI Opole - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (22:25, 18:25, 25:21, 25:21, 15:12)

UNI: Bidias, Pellegrino, Bączyńska, Stronias, Orzyłowska, Makarowska, Adamek (libero) oraz Pamuła, Wołodko

Polskie Przetwory Pałac: Bałdyga, Cassemiro, Hage, Szczepańska-Pogoda, Szperlak, Majkowska, Saad (libero) oraz Różyńska