Niespodziewane rozstrzygnięcia w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

(Fot. Piotr Mazurczak/MKS Kluczbork)

Z rozgrywek odpadli między innymi obaj trzecioligowcy.

Wracają rozgrywki piłkarskie na Opolszczyźnie!

Poza zaległymi spotkaniami ligi okręgowej oraz czwartoligowców wróciły również terytorialny Puchar Polski. I w roku 2022 rozgrywki zaczynają się od dużych niespodzianek.

Wszystkie spotkania rozpoczęły się w sobotnie wczesne popołudnie, a najciekawiej było w Jełowej, gdzie miejscowy Start zagrał z Fortuną Głogówek. Strzelanie zaczął Tomasz Seigheth i choć szybko wyrównał Wolny to do przerwy wygrywał Start 3:1. W 68 minucie trafił Wacławczyk, a wynik na 4:2 ustalił Zalewski. Start Jełowa zmierzy się w półfinale z LZS-em Starowice, który sprawił nie lada niespodziankę, pokonując w najniższym wymiarze trzecioligową Stal Brzeg. Gospodarzy do półfinału wprowadził Adam Setla, w 66 minucie spotkania strzałem tuż sprzed pola karnego.

W hitowym spotkaniu ćwierćfinałów, Ruch Zdzieszowice podjął u siebie MKS Kluczbork. Do przerwy prowadzili właśnie gospodarze, za sprawą Baingo, po główce z rzutu rożnego. Po zmianie stron, mimo przewagi trzecioligowca, to strzelali jedynie miejscowi, najpierw z rzutu karnego Strzelecki, a następnie wynik na 3:0 ustalił w 83 minucie Sotor. Rywalem Ruchu będzie ich główny rywal do zwycięstwa w IV lidze - Polonia Nysa, która nie bez problemu pokonała Unię Krapkowice 3:1. Do przerwy dla Nysan trafiali Majerski oraz Redek, po przerwie bramkę kontaktową strzelił Ściański, lecz kropkę nad i postawił Danieluk w 85 minucie.

Start Jełowa - Fortuna Głogówek 4:2 (3:1)
    Bramki: 1:0 T. Segieth - 16., 1:1 Wesoły - 25., 2:1 M. Segieth - 32., 3:1 T. Segieth - 45., 4:1 Wacławczyk - 68., 4:2 Zalewski - 75.
    LZS Starowice Dolne - Stal Brzeg 1:0 (0:0)
    Bramka: 1:0 Setla - 66.

Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork 3:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Baingo - 40., 2:0 Strzelecki - 80. (karny), 3:0 Sotor - 83.
    Polonia Nysa - Unia Krapkowice 3:1
    Bramki: 1:0 Majerski - 30., 2:0 Redek - 43., 2:1 Ściański - 72., 3:1 Danieluk - 85.