• Wyświetleń: 981
    • Dodano: 2022-03-03 / 10:00

Bardzo istotna wygrana Weegree!

Opolanie wygrali z bezpośrednim rywalem o podium różnicą aż 17 punktów.

Znakomita gra Weegree AZS Politechnika Opolska w istotnym dla nich spotkaniu. Podopieczni Kamila Sadowskiego odnieśli już trzynaste zwycięstwo w czternastu spotkaniach w opolskiej hali Politechniki - jedyną przegraną zanotowali w starciu z GKS-em Tychy.

Jednakże w kolejce numer 27 rywalem była Kotwica Kołobrzeg, która przed tą rywalizacją znajdowała się na pozycji vice-lidera, lecz Opolanie nie mieli do nich aż tak znaczącej straty do rywali i zwycięstwo mogło ich tylko jeszcze bardziej zbliżyć. I wszystko szło ku dobremu - mimo wyrównanej rywalizacji, to gospodarze prowadzili po otwierających 10 minutach różnicą czterech oczek. Drugą kwartę zaczęli również znakomicie, ale potem nadszedł moment słabości szczególnie w defensywie, gdzie z łatwością Kotwica przechodziła obronę Opolan i odrobiła aż 11 punktów z rzędu. Z czasem na szczęście Weegree obudziło się i zaczęło odskakiwać rywalom, w połowie gry wygrywając 47:40.

Ostatnie dwie kwarty to całkowita kontrola nad wydarzeniami na boisku miejscowych - jednorazowe zrywy zawodników z Kołobrzegu to było za mało, by pokonać dobrze przygotowanych Opolan, którzy ostatecznie wygrali całe spotkanie 80:63, będąc lepsi w każdej z kwart. Obecnie Weegree w tabeli jest na czwartym miejscu i traci do będącej na wirtualnym trzecim miejscu Kotwicy jedynie dwa punkty.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Sensation Kotwica Kołobrzeg 80:63 (24:20, 23:20, 16:11, 17:12)

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 16, Kiwilsza 14, Kobel 14, Krefft 13, Rutkowski 13, Kapuściński 7, Piszczatowski 2, Wilk 1, Salkiewicz 0, Skiba 0.

Sensation Kotwica: Pieloch 20, Śmigielski 13, Kowalenko 8, Nelson 6, Kurpisz 5, Długosz 3, Kutta 3, Wieczorek 3, Itrich 2.