• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2047
  • Dodano: 2022-03-02 / 19:43
  • Komentarzy: 1

  Opole przygotowało pakiet działań skierowanych do najmłodszych uchodźców z Ukrainy

  (Fot. Dżacheć)

  Urząd Miasta Opola przygotował pakiet opiekuńczy dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy. To wsparcie psychologiczne, ale też opieka przedszkolna i szkolna.


  Miasto Opole przygotowało pakiet działań skierowanych do najmłodszych uchodźców z Ukrainy. Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu świadczy wsparcie psychologiczne dla dzieci i ich opiekunów.

  - Ponadto w Miejskim Domu Kultury oraz Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym będą się odbywać zajęcia artystyczne i sportowe. Mamy pomysł, który przekazaliśmy za pośrednictwem prezydenta Wiśniewskiego stronie rządowej. Planujemy zwiększyć limity w poszczególnych klasach i oddziałach przedszkolnych, bo byłoby to na tę chwilę najłatwiejsze rozwiązanie - mówi wiceprezydent miasta Opola Maciej Wujec.

  Władze miasta zapowiadają, że kolejny element wsparcia polegającego na zaopiekowaniu się najmłodszymi pojawi się w ciągu kilku dni. W trzeciej linii to przygotowanie miejsc w przedszkolu i szkole.

  - Trudno nam przewidzieć ile tych dzieci się tam pojawi. Przygotowujemy się do tego, żeby osoby wspierające edukację posługiwały się językiem ukraińskim - dodaje Wujec.

  Aleksander Iszczuk, naczelnik Wydziału Oświaty mówi o propozycji poszerzenia limitu w szkołach w klasach 1-3 i przedszkolach. Póki co limit wynosi 25 osób, a każda kolejna osoba wymusza tworzenie nowej grupy.

  - Jeżeli mamy grupę 50 osobową i musimy przyjąć kolejne dziecko, to z tego kolejnego dziecka nie robimy grupy, tylko dzielimy 51 na 3. To robienie bałaganu z grup związanych ze sobą emocjonalnie - mówi Iszczuk.

  Kolejne zajęcia dla grup przedszkolnych będą odbywały się na wyspie Bolko w ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. To ośrodek gotowy by udzielać wsparcie pod kątem psychologicznym. Zapotrzebowanie na miejsca w szkołach i przedszkolach dla dzieci z Ukrainy można zgłaszać do dyrektorów placówek osobiście.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-02 20:27:00 [5.173.97.*] id:1634113  
  merolek: Napisał postów [99], status [rozkręcił się] Reputacja
  zacytowałbym lempartową księżniczkę

  Nick:
  Treść: