• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 909
  • Dodano: 2022-02-26 / 22:25
  • Komentarzy: 3

  Polregio i PKP Intercity świadczy darmowe przejazdy pociągami dla obywateli Ukrainy

  (Fot. Archiwum)

  Przejazd pociągami POLREGIO ma być bezpłatny dla obywateli Ukrainy na terenie całego kraju. Spółka jest w trakcie szczegółowych ustaleń z Urzędami Marszałkowskimi, na których zlecenie realizuje przewozy. Na taki sam krok zdecydowała się wcześniej spółka PKP PLK.


  Obywatele Ukrainy przez cztery najbliższe tygodnie pojadą za darmo pociągami PKP Intercity - ogłosił w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zaapelował też do innych organizatorów transportu publicznego, by postąpili podobnie i pozwolili Ukraińcom nie kupować biletów. Na odzew nie czekano długo.

  Dziś ogłoszono, że przejazd pociągami Polregio dla obywateli Ukrainy ma być bezpłatny na terenie całego kraju. - Spółka jest w trakcie szczegółowych ustaleń z Urzędami Marszałkowskimi, na których zlecenie realizuje przewozy - poinformował w sobotę przewoźnik.

  POLREGIO jest również przygotowane do przekazania zmodyfikowanych wagonów typu 120A, by pomóc ludziom ewakuowanym od granic z Ukrainą, w tym osobom chorym z koniecznością przejazdu w pozycji leżącej. Ponadto spółka jest przygotowana do uruchomienia składów wahadłowych na trasie z Dorohuska do Lublina oraz z Przemyśla/Medyki do Krakowa, jeśli zapadnie taka decyzja na poziomie upoważnionego ministerstwa.

  Z punktu widzenia obywateli Ukrainy wydłużenie połączenia na odcinku Medyka - Przemyśl jest kluczowe, aby ułatwić uchodźcom przemieszczanie się zaraz po przekroczeniu granicy z Polską. - Dramatyczna sytuacja na Ukrainie sprawia, że nie możemy przejść obok tych wydarzeń obojętnie. Dlatego w porozumieniu z Marszałkami Województw uruchamiamy dla obywatelek i obywateli Ukrainy dodatkowe darmowe pociągi, by mogli bezpiecznie przemieścić się z terenów dotkniętych wojną - mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO SA.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-02-26 23:20:17 [89.67.3.*] id:1633758  
  DonPedro69: Napisał postów [9221], status [VIP] Reputacja
  Podobnie jest w Czechach, tyle że czytałem o tym znacznie wcześniej ;-)

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2022-02-27 15:27:21 [31.0.42.*] id:1633779  
  wojtasoks: Napisał postów [10069], status [VIP] Reputacja
  Czyli Czesi szybciej zareagowali.
  2022-02-27 15:49:15 [89.67.3.*] id:1633782  
  DonPedro69: Napisał postów [9221], status [VIP] Reputacja
  Całkiem możliwe, choć obecnie wszystko tak dynamicznie się zmienia, że mogło być jednocześnie. Zalewa nas mnóstwo informacji. Niektóre szybciej, inne później. Chciałem tylko wyrazić podziw dla Czechów. Bardzo z nimi sympatyzuję, a moje zainteresowania skłoniły mnie prawie 3 lata temu do nauki czeskiego. Stąd pewne informacje mam z pierwszej ręki.