• Wyświetleń: 1233
    • Dodano: 2022-02-26 / 12:51

Remis Odry na rozpoczęcie rundy rewanżowej

Bramkę wyrównującą Opolanie zdobyli w końcówce spotkania

Piłkarze pierwszoligowi wracają do gry! Podopieczni Piotra Plewni w pierwszym meczu rundy wiosennej Fortuny 1 Liga zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec na boisku rywala 1:1

Zadanie jakie stało przed Opolanami nie było łatwe, tym bardziej, że rywal wzmocnił się przed rundą wiosenną między innymi znanym z polskiej ekstraklasy Michałem Gliwą. To właśnie on zatrzymał pierwszy groźny atak przyjezdnych, mianowicie próbę Konrada Nowaka. Niestety, w 12 minucie poważny błąd popełnił Mateusz Kamiński, przez co faul popełnił Piotr Żemło i jedenastkę na gola zamienił Szymon Sobczak. Potem Nowak huknął w poprzeczkę, lecz mimo przewagi nie udało się do przerwy wyrównać.

Po zmianie stron lepiej zaczęli miejscowi, którzy raz po raz atakowali bramkę Opolan, lecz bardzo dobrze spisywał się w bramce Kuchta. Momentem zwrotnym dla losów spotkania była czerwona kartka, którą otrzymał zawodnik gospodarzy - Dawid Gojny, który otrzymał dwie żółte kartki w przeciągu siedmiu minut i musiał opuścić boisko. To dodało skrzydeł Opolanom i już dwie minuty w graniu w przewadze bramkę wyrównującą zdobył Kamiński, odkupując swoje winy za stratę pierwszej bramki. Mimo szaleńczych ataków, Odra przywozi do Opola jedynie punkt.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:1 (1:0)
    Sobczak 12′(rzut karny) - Kamiński 84′

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa - Oliveira, Pawłowski (Bodzioch 83′)Banaszewski (Seedorf 72′), Kamiński (Duriśka 76′), Dalić, Borowski, Jończyk, Gojny (K) , Szumilas, Sobczak (Sanogo 76′).
    Trener Artur Skowronek.

Odra Opole: Kuchta - Żemło, Kamiński (K), Tkocz - Szrek ( Spychała 75′), Trojak, Niziołek (Hreben 67′), Petrak, Mikinic (Janus 75′), Nowak (Marzec 58′), Piech (Żak 67′).