• Wyświetleń: 1141
    • Dodano: 2022-02-25 / 09:32

UNI Opole odpada z Pucharu Polski

W ćwierćfinale lepsze okazały się zawodniczki z Rzeszowa.

To koniec przygody podopiecznych Nicoli Vettoriego w siatkarskim Pucharze Polski. Mimo walki, uległy liderowi Tauron Ligi, Developres Rzeszów 1:3.

Faworytem oczywiście były gospodynie, w których szeregach zagrały dwie byłe zawodniczki UNI Opole - Aleksandra Szczygłowska oraz Dominika Witowska. Te zespoły już mierzyły się dwa razy w lidze - 3:1 w Rzeszowie oraz 3:0 w Opolu wygrał Developers. I w sumie pierwszy set pokazał różnice klas - Opolanki zupełnie nie zareagowały na dobrą grę gospodyń i przegrały tę partię wysoko - do 12. Drugi set zaczął się trochę optymistyczniej - UNI zaczęło przede wszystkim odważniej, przez co cała gra wyglądała lepiej i zbudowały dużą przewagę nad gospodyniami. Niestety, Rzeszowianki doprowadziły do stanu 22:22, lecz ostatecznie, na przewagi, to Opolanki wygrały 26:24.

Trzecia partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować większej przewagi. Jeszcze w końcówce przyjezdne prowadziły 23:21 i wydawało się, że to one mają tę odsłonę w ręku. Niestety, końcówka zdecydowanie lepsza była w wykonaniu Developresu i to one wyszły na prowadzenie w meczu 2:1. Ostatnia jak się okazało partia, również była zacięta choć już powoli Opolanki opadały z sił. To właśnie jednak UNI dzięki skutecznym zagrywkom Vivian Pellegrino uzyskały trzypunktowe prowadzenie. Niestety, Rzeszowianki szybko dopadły Wilczyce, lecz następnie znów UNI znalazło swój rytm (13:9) i ponownie, tym razem po przerwie wziętej przez trenera gospodyń, odrobiły rywalki stratę. Ostatecznie to właśnie faworytki wygrały tę partie 25:19, a cały mecz 3:1, awansując do półfinału rozgrywek.