• Wyświetleń: 636
  • Dodano: 2022-02-24 / 09:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Czas na najlepszą szkolną wycieczkę do najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce

  Kopalnia Soli Bochnia jest w gronie punktów edukacyjnych rekomendowanych w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę", we wszystkich trzech grupach wiekowych.

  Od 1 marca rusza nabór nowych wniosków !

  Nie zastanawiajcie się, wybierajcie miejsca wycieczek gdzie Wasze dzieci rozbudzą swoje zainteresowania, zdobędą wiedzę i umiejętności , a przede wszystkim odejdą chociaż na chwilę od komputerów i tabletów !
  Niezwykły skarb wewnątrz ziemi.

  Niespełna 40 km na wschód od Krakowa, znajduje się malowniczo położone miasto - Bochnia. To najstarsze miasto małopolski o udokumentowanym wieku. Swój rozwój i długowieczność zapewnił Bochni skarb znajdujący się w samym mieście - jest to Kopalnia Soli Bochnia, najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej, wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

  Atrakcje dla każdego, bez względu na wiek

  Bocheńska kopalnia bardzo chętnie odwiedzana jest przez rodziny, turystów indywidualnych jak i zorganizowane grupy szkolne. Co przyciąga do tego miejsca ? Przede wszystkim trasa turystyczna z ekspozycja multimedialną. Jedną z atrakcji z której skorzystamy podczas zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą. Niezwykłym doświadczeniem jest też przeprawa łodzią przez zalany solanką chodnik.
  Dobra pogoda i zabawa gwarantowane.

  W żadnym miejscu nie otrzymamy gwarancji dobrej, niezmiennej pogody, chyba że, wybieramy się do kopalni. Przez cały rok w tym niezwykłym miejscu panuje taka sama temperatura, ok 16.st C. Takie warunki sprzyjają planowaniu wycieczek, jak również spontanicznym odwiedzinom w tym niezwykłym miejscu.

  NAJLEPSZA WYCIECZKA SZKOLNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY!

  Pobyt w podziemiach kopalni to aktywna forma spędzenia czasu.
  Sceneria kopalni pobudza wyobraźnię, uruchamia procesy poznawcze, buduje relacje z innymi uczestnikami wycieczki.
  Zwiedzanie kopalni pozostawia bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata.

  NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA NAUCZYCIELI !

  Zwiedzanie trasy turystycznej jak i pobyty edukacyjne i integracyjne to nic innego jak przeniesienie zajęć lekcyjnych do podziemi kopalni.
  Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną to lekcja historii i przyrody, dostosowana odpowiednio do wieku zwiedzających.
  Wycieczka powinna bawić, ale też uczyć ! Kopalnia to miejsce pełne inspiracji dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Pobyt w kopalni może uzupełnić wiele tematów podejmowanych podczas lekcji historii, przyrody, geografii, fizyki, języka polskiego.

  NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA RODZICÓW !

  Rodzice mają 100 % pewności, że dzieci odwiedzają miejsce ciekawe, bezpieczne, w którym nie tylko będą świetnie się bawić, uczyć, ale również powrócą do domu z nowymi umiejętnościami.

  Sprawdź naszą ofertę : www.kopalnia-bochnia.pl/dladzieci/

  Przygoda i nauka w solnych podziemiach - pobyty edukacyjne .
  Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających najstarszą kopalnię soli w Polsce przygotowaliśmy aż sześć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z bohaterami bocheńskich legend i podań oraz postaciami historycznymi. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

  Sprawdź proponowane programy edukacyjne: www.kopalnia-bochnia.pl/dladzieci/pobytyedukacyjne

  Ważne informacje dla rodziców i organizatorów wycieczek

  Wybierając się do bocheńskiej kopalni należy pamiętać o wygodnym obuwiu i wierzchnim okryciu (przez cały rok). Pod ziemią znajduje się punkt gastronomiczny. Zorganizowane grupy szkolne mogą podczas dokonywania rezerwacji pobytu zamówić również gorący posiłek .

  Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
  Ul. Campi 15 , 32- 700 Bochnia
  Rezerwacje: Biuro Obsługi Klienta : 14 6926752, 14 6926754

  SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: www.kopalnia-bochnia.pl
  Wybierasz się do kopalni indywidualnie? Kup bilet on - line :kopalnia-bochnia.pl/ebilety/

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".