• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2337
  • Dodano: 2022-02-18 / 15:16
  • Komentarzy: 0

  Areszt za napad z nożem na taksówkarza

  (Fot. KMP Opole)

  Zaledwie kilkanaście godzin zajęło kryminalnym z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalenie 2 sprawców napadu. Podejrzani mieli bić po głowie, dusić i przykładać nóż do gardła taksówkarzowi. Ukradli kierowcy 400 złotych i telefon komórkowy, po czym odjechali na Śląsk. Zatrzymani w Chorzowie podejrzewani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

  Według policyjnych ustaleń, dwaj podejrzani zaplanowali napad na kierowcę świadczącego usługi przewozu osób. W miniony wtorek (15 lutego) około 4 nad ranem, trzech mężczyzn zamówiło kurs spod mieszkania należącego do jednego z nich. Kiedy kierowca podwiózł ich pod sklep, tam okazało się, że żaden z nich nie wziął pieniędzy. Polecili taksówkarzowi zawrócić w kierunku mieszkania. Kiedy jeden z nich poszedł po pieniądze, dwaj pozostali napadli na kierowcę.

  Pasażer siedzący za taksówkarzem miał chwycić go za gardło i dusić, a jego kompan w tym czasie miał wyjąć zza pazuchy nóż i przystawić go do twarzy, każąc wydać telefony komórkowe oraz pieniądze. Na koniec pobili 34-latka, zabrali należące do niego 400 zł., telefon komórkowy i uciekli.

  Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawili się policjanci. Kryminalni ustalili rysopis sprawców, rozpytali świadków i wpadli na trop podejrzewanych. Działania operacyjne doprowadziły ich na Śląsk. Po kilkunastu godzinach od rozboju zapukali do mieszkań w Chorzowie. To tam zatrzymali 20-latka i jego o 5 lat starszego wspólnika. Policjanci zabezpieczyli też nóż mogący służyć do popełnienia przestępstwa. Zaskoczeni wizytą opolskich policjantów mężczyźni, zostali przekonwojowani do Komendy Miejskiej Policji w Opolu i osadzeni w policyjnych aresztach.

  Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec obu zatrzymanych najsurowszego środka jakim jest areszt na 3 miesiące.17 lutego Sąd Rejonowy w Opolu przychylił się do wniosku nadzorującego postępowanie.

  Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 25-latek natomiast działał w warunkach recydywy, dlatego musi się liczyć z karą do 18-lat więzienia.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".