• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2058
  • Dodano: 2022-02-19 / 12:37
  • Komentarzy: 10

  Tym razem opolski Festiwal w czerwcu - nadal we współpracy z TVP

  (Fot. Archiwum)

  Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu wraca na "stare tory". Tym razem święto piosenki odbędzie się w czerwcu.


  59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2021 zbliża się wielkimi krokami. Informację o tegorocznych planach festiwalowych zdradził portal Press.pl. Dokładnie będą to cztery dni - od 17 do 21 czerwca 2022 roku. Miasto Opole będzie kontynuowało współpracę z TVP przy organizacji imprezy.

  Zeszłoroczny 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu od piątku 3 września do niedzieli 5 września oglądało w TVP 1 i TVP Polonia średnio 1,49 mln widzów - o 274 tys. mniej niż edycję we wrześniu 2020 roku, która również - z uwagi na obostrzenia pandemiczne została przeniesiona na wrzesień. Warto dodać, że o politycznej otoczce opolskiego festiwalu robi się coraz głośniej.

  Zdaniem krytyków tego wydarzenia oraz jednocześnie przeciwników obecnie panującej partii, występ na opolskiej scenie przy obecnej atmosferze politycznej nadal jest kompromitacją. Gwiazdy, które występowały na deskach opolskiego amfiteatru do końca były szkalowane za ich "nieprzyzwoitość" i brak bojkotu TVP.

  Przypomnijmy, że Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle odbywał się w czerwcu (wyjątkowo w 1986 roku festiwal odbył się w lipcu, a w 2010, 2017 i 2020 roku we wrześniu). Tylko raz święto polskiej piosenki nie odbyło się - festiwalu zabrakło w 1982 roku z powodu wprowadzenia stanu wojennego.

  Szczegóły tegorocznego muzycznego wydarzenia nie są jeszcze znane.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  ,
  reklama

  Powiązane materiały

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia