• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1458
  • Dodano: 2022-02-20 / 17:11
  • Komentarzy: 0

  Autobusy MZK wracają do normalnego kursowania

  (Fot. Dżacheć)

  Od poniedziałku 21 lutego autobusy wracają na swoje "normalne" tory. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego w roku szkolnym.


  W związku z powrotem nauki stacjonarnej do szkół Miejski Zakład Komunikacyjny informuje, że od poniedziałku 21 lutego wszystkie linie MZK Opole będą kursowały zgodnie z rozkładem obowiązującym w dni robocze. Oznacza to, że codziennie, na 23 liniach publicznych, będzie wykonywanych 1136 kursów.

  - Jednocześnie przypominamy, że w autobusach nadal obowiązywać będą tzw. strefy buforowe, czyli specjalnie oddzielone przestrzenie w pobliżu kabin kierowców. Nie mogą w nich przebywać pasażerowie, ograniczają one również możliwość korzystania z pierwszych drzwi pojazdów. Zostały one wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne kierujących autobusami - informuje Ewelina Laxy, specjalista ds. kontaktu z mediami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu.

  Przypomnijmy, że wakacyjny rozkład jazdy MZK wprowadziło ponownie 27 stycznia kierując się troską o swoich pracowników, którzy obawiają się o zdrowie swoje i swoich rodzin. Duże grono korzystało ze zwolnień lekarskich. Powodowało to braki kadrowe na poszczególnych liniach. Wpływ na to mają zarówno bezpośrednie efekty pandemii, jak zakażenia COVID-19, nałożone kwarantanny, izolacje, jak i pośrednie, czyli choroby, które, wskutek braku dostępu do lekarzy i możliwości leczenia w czasie pandemii, stały się schorzeniami przewlekłymi.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".