• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 5223
  • Dodano: 2022-02-14 / 18:48
  • Komentarzy: 2

  Oglądała transmisję z samobójstwa i uratowała mieszkańców całego budynku

  (Fot. KWP Katowice)

  Gdy mieszkanka powiatu pszczyńskiego natknęła się w internecie na filmik z próby samobójstwa, natychmiast powiadomiła Policję. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej w ostatniej chwili zapobiegli tragedii. Dzięki reakcji kobiety, desperat nie zdołał odebrać życia sobie i pozostałym mieszkańcom budynku.

  31-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego na początku ubiegłego tygodnia prowadził w internecie nietypową transmisję. Nietrzeźwy mężczyzna na oczach widzów próbował targnąć się na własne życie, a następnie odkręcił butlę z gazem w budynku wielorodzinnym.

  Na szczęście kobieta, która była widzem, wykazała się czujnością i o wszystkim szybko powiadomiła dyżurnego pszczyńskiej komendy, który skierował pod wskazany adres służby. Już po znalezieniu się na korytarzu interweniujący funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach gazu. Policjanci i strażacy błyskawicznie przystąpili do działania.

  Po siłowym wejściu do mieszkania oczom mundurowych ukazał się znany już z wcześniejszych interwencji 31-latek. Mężczyzna karetką pogotowia został przetransportowany do pszczyńskiego szpitala. Niewiele później policjanci zostali ponownie zaalarmowani o potrzebie interwencji wobec mężczyzny. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego podczas udzielania pomocy na oddziale szpitalnym stał się agresywny i wulgarny. Naruszył nietykalność cielesną pielęgniarki, a mundurowych kilkukrotnie znieważył i uderzył.

  31-latkowi najpierw udzielono pomocy, a następnie zatrzymano. Usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa na mieszkańców wspólnie zamieszkiwanego budynku, a także naruszenia nietykalności cielesnej pielęgniarki i policjantów. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

  W opisywanym zdarzeniu bardzo istotną rolę odegrała zgłaszająca, która błyskawicznie powiadomiła Policję. To właśnie dzięki szybkiej informacji nie doszło do tragedii.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-02-14 18:58:44 [89.67.3.*] id:1632731  
  DonPedro69: Napisał postów [9552], status [VIP] Reputacja
  Wariat!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-02-14 21:51:40 [194.29.182.*] id:1632740  
  KK 35947: Napisał postów [2820], status [Szycha] Reputacja
  Nie zamknięty wariat...