• Wyświetleń: 1147
    • Dodano: 2022-02-18 / 07:45

UNI przegrywa w Łodzi kolejny mecz ligowy

Opolanki okupiły ten mecz kontuzją.

Nieudany rewanż! Zawodniczki Uni Opole doznały trzeciej porażki, ulegając tym razem z ŁKS-em Commercon Łódź 1:3, powtarzając wynik ze spotkania w Opolu.

Pierwsza odsłona tego spotkania była prawdziwym rollercoasterem. Punkt otwierający należał do przyjezdnych Opolanek, natomiast dość szybko Łodzianki, w których szeregach grają trzy byłe zawodniczki UNI (Joanna Pacak, Angelika Gajer, Weronika Sobiczewska), odskoczyły serią punkty aż na siedem oczek. Jednakże, rywalki odpowiedziały tym samym, przez co do stanu 18:18 mecz był niezwykle zacięty. Niestety, w końcówce przeważyło doświadczenie i to Łodzianki wygrały 25:21. Drugi set zaczął się dla UNI od złej informacji - kontuzji stawu skokowego nabawiła się Marta Orzyłowska. Nastroje w drużynie trochę poprawił przebieg seta - Opolanki nie pozwoliły ani razu wyjść na prowadzenie ŁKS-owi podczas tej partii i wyrównały stan spotkania, kończąc tę część gry do 23.

To dodało dodatkowej motywacji przyjezdnym, które świetnie weszły w kolejnego seta, długo utrzymując się na prowadzeniu, aż do stanu 17:18. Niestety, coś się popsuło w grze Opolanek, a małą serią punktów popisały się gospodynie i to one zamknęły seta do 22. Czwarty set to była prawdziwa klęska UNI Opole. Bardzo rzadko widzi się w siatkówce sytuację, gdzie drużyna przegrana zdobywa jedynie sześć punktów, w przeciągu seta. Tą słabą grą podopiecznych Nicoli Vettoriego, zakończył się ten mecz 3:1 dla drużyny ŁKS-u Commercon Łódź.