• Wyświetleń: 901
    • Dodano: 2022-01-30 / 08:50

Weegree wraca na zwycięską ścieżkę

Opolanie pewnie pokonali kandydata do spadku.

Koszykarze z Opola znów wygrywają. Po porażce w Starogardzie Gdańskim, Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała przedostatni w tabeli Znicz Pruszków różnicą 15 punktów.

Jednak w pierwszej kwarcie, to goście jako pierwsi zdobyli punkty i to oni wygrali pierwszą kwartę różnicą jedynie oczka. Pierwsze minuty kolejnej części gry również były pod dyktando przyjezdnych, którzy już prowadzili 16:23, lecz Opolanie w końcu włączyli wyższy bieg i pozwolili Zniczowi na zdobycie tylko jednego punktu, przy swoich aż siedemnastu. Pod koniec goście ponownie zaczęli grać swoje i Weegree do przerwy wygrywało 35:31.

Po zmianie stron gra się bardziej wyrównała i obie ekipy nie grały "falami" lecz prowadzenie utrzymywali gospodarze, którzy przed finałową częścią gry mieli bezpieczne osiem punktów przewagi. W czwartej kwarcie goście wyraźnie opadli z sił, co wykorzystali Opolanie, którzy ostatecznie pokonali Znicz 86:71 i awansowali na trzecią lokatę w ligowej tabeli z tylko dwupunktową stratą do liderującego Sokoła Łańcut.