• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2242
    • Dodano: 2022-01-28 / 19:27
    • Komentarzy: 4

    WITD skontrolowało kolejne busy. Nałożono 5 mandatów

    WITD skontrolowało kolejne busy. Nałożono 5 mandatów
    WITD skontrolowało kolejne busy. Nałożono 5 mandatów

    (Fot. WITD Opole)

    Każdy skontrolowany przez WITD bus ważył więcej niż wynikająca z dowodu rejestracyjnego dopuszczalna masa całkowita - od 4,2 t do 5,0 t. Jeden z kierowców w celu uniknięcia kontroli próbował objechać inspektorów.

    Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu w czwartek 27 stycznia rano przeprowadzili 5 kontroli samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t.

    Zobacz takze Zderzenie samochodu z motocyklem na ulicy Oświęcimskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

    Celem tych kontroli było zweryfikowanie rzeczywistej masy całkowitej popularnych "dostawczków". Jak się okazało, we wszystkich przypadkach wykryto nieprawidłowości. Każdy bus ważył więcej niż wynikająca z dowodu rejestracyjnego dopuszczalna masa całkowita - od 4,2 t do 5,0 t. Jeden z kierowców w celu uniknięcia kontroli próbował objechać inspektorów, ale za pomocą pojazdu nieoznakowanego ITD, pojazd został doprowadzony na punkt kontrolny i zważony.

    Ponadto inspektorzy zatrzymali 1 dowód rejestracyjny za brak aktualnego badania technicznego oraz za uszkodzenie elementów nadwozia. Kierowcy przeładowanych pojazdów zostali ukarani 5 mandatami karnymi na łączną kwotę 4 300 zł. Jeden z pojazdów odjechał z punktu kontroli na lawecie a pozostałe zostały przeładowane i doprowadzone do normatywności.
    reklama

    Więcej zdjęć

    WITD skontrolowało kolejne busy. Nałożono 5 mandatów
    WITD skontrolowało kolejne busy. Nałożono 5 mandatów

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2022-01-28 19:35:48 [5.173.105.*] id:1631750  
    Król Forum: Napisał postów [1847], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Znajomy jeździ w jednej z firm na głogowskiej w Opolu i tam to dopiero ładują po sam sufit i nikt nie patrzy na wagę:)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2022-01-29 17:54:17 [89.67.142.*] id:1631799  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    To niech kolega zmieni pracę. Bo będzie miał kogoś na sumieniu i odsiadkę.
    2022-01-30 01:36:12 [83.26.50.*] id:1631810  
    urzad skarbowy: Napisał postów [704], status [rozpisany/na] Reputacja
    Na Partyzanckiej naprzeciwko Makro to samo samochody przeładowane o połowę i do tego same złomy nikt z tym nic nie robi
    2022-01-30 14:48:43 [89.67.142.*] id:1631827  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Akurat ten artykuł świadczy o tym że coś robią.