• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2978
  • Dodano: 2022-01-25 / 17:09
  • Komentarzy: 2

  Opolski Bank Żywności ma nową siedzibę

  (Fot. Dżacheć)

  Inwestycja została sfinansowana z dotacji przyznawanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budowa nowej siedziby kosztowała 2,5 mln zł.


  Działka warta prawie pół miliona złotych została przekazana przez miasto Opole w październiku 2019 roku, a na początku 2022 roku do nowego magazynu przyjęto pierwsze dostawy artykułów żywnościowych. Obiekt przy ul. Berylowej 8 w dzielnicy Grotowice został wybudowany od podstaw. Mieszczą się w nim magazyn, chłodnia i mroźnia, a także pomieszczenia biurowe.

  Zanim Opolski Bank Żywności zyskał nową siedzibę, użytkował obiekty Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Luboszycach. - Nasza stara siedziba to nie był magazyn, a raczej wiata. Musieliśmy sobie jakoś radzić, ale nie ukrywam, że było ciężko - mówi Edward Ambicki, wiceprezes Banku Żywności w Opolu.

  - To przedsięwzięcie, które służy wszystkim. Chce podkreślić to w jaki sposób pomagacie. Czuć tu serce i zaangażowanie i za to ja chciałbym podziękować. Życzę, by ta inwestycja się sprawdziła, czasami zamierzenia przerastają nasze ambicje, życzę by inwestycja służyła ludziom, a to miejsce kojarzyło się z dobrocią i rolą, którą chcecie pełnić - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

  Bank Żywności jest organizacją non profit, której główną misją jest przeciwdziałanie ubóstwu we wszystkich jego formach oraz eliminacja głodu i osiągnięcie bezpieczeństwa żywnościowego wśród najbardziej potrzebujących. Opolski Bank Żywności w skali całego województwa współpracuje ze 120 organizacjami i instytucjami samorządowymi, przy których takie organizacje działają. W Opolu współpracuje z 20 NGO.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-25 22:03:46 [46.204.22.*] id:1631409  
  neon: Napisał postów [2330], status [Szycha] Reputacja
  Czy jest tam bocznica kolejowa?

  Nick:
  Treść:
  2022-01-25 18:43:12 [83.7.84.*] id:1631401  
  azam: Napisała postów [686], status [rozpisany/na] Reputacja
  Czy wszędzie musi być kler ? śmieszne to XXI wiek a my w zabobony dalej............

  Nick:
  Treść: