• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10981
  • Dodano: 2022-01-25 / 11:29
  • Komentarzy: 0

  Pożar budynku w gminie Chrząstowice. Jedna osoba została poszkodowana

  Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Dąbrowicach. Jedna poszkodowana osoba trafiła pod opiekę medyków.


  W poniedziałek 24 stycznia chwilę po godzinie 21.00 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Wiejskiej w Dąbrowicach. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, w tym 2 zastępy z OSP Dębie, 3 zastępy z JRG 1 Opole, zastęp z OSP Falmirowice, policję, ZRM oraz pogotowie energetyczne.

  Po dojeździe służb na miejsce zastano rozwinięty pożar przybudówki wraz z kotłownią połączonej z budynkiem mieszkalnym, niestety pożar również zdołał się rozprzestrzenić na elewację budynku.

  Z budynku mieszkalnego ewakuowana została jedna osoba, starsza kobieta, która następnie została przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Pożar prawdopodobnie rozpoczął się w pomieszczeniu kotłowniczym, jednak dzięki bardzo szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej pożar udało się szybko opanować i zminimalizować dalsze straty.

  Dokładne okoliczności tego zdarzenia ustalają służby.

  Zdjęcie (1/13)

  (Fot. Opolskie Na Sygnale)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".