• Wyświetleń: 748
    • Dodano: 2022-01-23 / 14:45

Seria zwycięstw Weegree przerwana w Starogardzie Gdańskim

Opolanie przegrali różnicą jedynie pięciu oczek

Marsz w górę tabeli zakończony. Koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska, przegrali w wyjazdowym spotkaniu 78:83 z Kociewskie Diabły Starogard Gdański.

Minimalnym faworytem byli przyjezdni i szybkie prowadzenie 5:0 na pewno przez chwilę potwierdzili przewidywania, ale szybko obudzili się miejscowi, którzy dość niespodziewanie odskoczyli Opolanom i po pierwszych 10 minutach prowadzili różnicą sześciu punktów. Diabły prezentowały się jeszcze lepiej w drugiej kwarcie, gdzie nie pozwalały się zbliżyć przyjezdnym na mniej niż to co wypracowali w pierwszej kwarcie i ostatecznie w połowie rywalizacji wynik brzmiał 42:29.

Po zmianie stron Weegree zaczęło się powoli rozpędzać i gonić rywali. Lecz nie był to huraganowy powrót, a raczej powolne niwelowanie różnicy i przed finałową odsłoną 8 punktów było dość realnie do odrobienia przez Opolan. Niestety, nie przy tak dobrze dysponowanych Diabłach. Naprawdę blisko było kilka minut przed końcem, gdy obie drużyny dzieliła różnica jednego punktu, lecz ostatecznie gospodarze wytrzymali napór gości i zakończyli ich serię zwycięstw.