• Wyświetleń: 1746
    • Dodano: 2022-01-23 / 06:45

Dobry start w przygotowaniach Odry Opole do rundy wiosennej

Inaugrujący sparing Opolanie zagrali z zaprzyjaźnioną Polonią Bytom.

Zaczęli! Odra Opole "meczem przyjaźni" z bytomską Polonią rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej Fortuny 1 Liga.

Opolanie, w składzie Mateusz Kuchta w bramce, na prawej obronie nowy nabytek Opolan - pozyskany z Hutnika Kraków - Łukasz Kędziora, dalej Konrad Kostrzycki, Piotr Żemło, Mateusz Spychała, w pomocy Maciej Wróbel, Miłosz Trojak, Krzysztof Janus, Antoni Klimek, Konrad Nowak i z przodu osamotniony Arkadiusz Piech, szybko otworzyli wynik spotkania, a uczynił to ten ostatni z wymienionych. Bytomianie wyrównali w 19 minucie za sprawą Oresta Tkaczuka i do przerwy widniał remis.

W drugiej połowie Opolanie wyszli całkowicie zmienioną jedenastką i zaczął się festiwal bramek. Rozpoczął Mateusz Marzec, następnie podwyższył prowadzenie na 3:1 Tomas Mikinic. Znakomicie spisywał się szczególnie strzelec drugiej bramki, gdyż potem trafiał po raz drugi, trzeci oraz czwarty, a wynik na 7:1 ustalił w ostatnich sekundach Adam Żak.

Opolan czekają jeszcze trzy mecze kontrolne. 25 stycznia zagrają z grającą szczebel niżej Chojniczanką Chojnice, następnie zmierzą się z ligowymi rywalami - 3 dni później z Arką Gdynia, a swoje przygotowania (jesli się nic nie zmieni) zakończą grą ze Skrą Częstochowa. Na ligowe boiska piłkarze Odry wrócą 26 lutego - meczem w Sosnowcu, z miejscowym Zagłębiem.