• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1279
  • Dodano: 2022-01-22 / 09:15
  • Komentarzy: 0

  Studenci Politechniki Opolskiej wracają do zdalnej nauki

  (Fot. Archiwum)

  Uczelnia poinformowała, że tryb nauczania zdalnego na Politechnice Opolskiej będzie obowiązywał od najbliższego poniedziałku, 24 stycznia.


  Ze względu na mocno rosnącą ilość zakażeń COVID-19 prof. Marcin Lorenc rektor Politechniki Opolskiej wydał w czwartek komunikat o wprowadzeniu na uczelni nauczania zdalnego. - Piąta fala pandemii znacznie nabiera tempa, stąd też dbając o zdrowie naszych studentów, pracowników chcemy w ten sposób znacznie ograniczyć łańcuch zakażeń - tłumaczy dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki.

  Zdalne nauczanie na Politechnice Opolskiej będzie obowiązywało od najbliższego poniedziałku, tj. 24 stycznia do 20 lutego, czyli do końca sesji egzaminacyjnej.

  - W szczególnie uzasadnionych przypadkach, jeżeli forma lub specyfika danych zajęć lub zaliczeń, egzaminów kończących zajęcia, egzaminów dyplomowych nie pozwala na ich realizację z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (w tym jeżeli zaliczenie lub egzamin kończący zajęcia obejmuje weryfikację uzyskanych umiejętności praktycznych) mogą odbywać się stacjonarnie. Decyzję w tej sprawie podejmuje dziekan lub upoważniony prodziekan, w porozumieniu z dziekanem danego Wydziału - dodaje dr Anida Stanik-Besler.

  Zajęcia w semestrze letnim planowane są w formie hybrydowej, czyli wykłady w wersji online, pozostałe zajęcia w murach uczelni. - Oczywiście, ostateczna decyzja w tej kwestii będzie zależała od ilości zakażeń - zapowiada dr Anida Stanik-Besler.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".