• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2698
  • Dodano: 2022-01-20 / 18:29
  • Komentarzy: 4

  Staranowany radiowóz, pościg i zatrzymanych 4 mężczyzn w związku z kradzieżami samochodów

  (Fot. Policja)

  Dzięki doświadczeniu i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu we współpracy z "kryminalnymi" z komend na Mazowszu zatrzymali kilku mężczyzn podejrzewanych o szereg kradzieży samochodów na terenie całego województwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim wobec dwóch mężczyzn zastosował tymczasowy areszt.

  Mazowieccy policjanci wielokrotnie udowadniali swój profesjonalizm oraz skuteczność w zwalczaniu przestępczości samochodowej i odzyskiwaniu skradzionego mienia. Ogromne doświadczenie i dobre rozpoznanie środowiska przestępczego przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu pozwoliło m.in. na szybkie odzyskanie skradzionej hondy z Sokołowa Podlaskiego.

  Kiedy funkcjonariusze z Sokołowa Podlaskiego zostali powiadomieni o kradzieży auta, informacja od razu trafiła do wszystkich patroli na Mazowszu. Ponieważ w sprawach kradzieży samochodów liczy się czas, do akcji odzyskania hondy natychmiast włączyli się kryminalni z KWP zs. w Radomiu, którym wsparcia udzielili policjanci z Siedlec. Funkcjonariusze wykorzystując swoje doświadczenie ustalili, że auto porusza się po drogach powiatu wyszkowskiego.

  W trakcie prowadzonych nocnych działań policjanci zauważyli skradzioną hondę w miejscowości Adelin, w gminie Zabrodzie. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i wydali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Wtedy mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy, aby uniknąć kontroli drogowej, bez chwili zastanowienia uderzył w policyjny radiowóz, a następnie gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę.

  Policjanci z Radomia i Siedlec ruszyli w pościg, który prowadzony był drogami asfaltowymi, gruntowymi oraz leśnymi gminy przez około 15 km. W pewnym momencie honda zjechała do lasu, gdzie na mężczyznę czekali "współpracownicy". Uciekinier porzucił auto i przesiadł się do ich mercedesa.

  Wtedy kryminalni stosując policyjną taktykę i technikę zatrzymania przestępców ponownie przystąpili do ujęcia uciekających osób. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu radiowozów jako środka przymusu bezpośredniego zablokowali auto, a następnie podbiegli do mercedesa i obezwładnili trzech mężczyzn. 19-, 20-, 24-latek byli bardzo zaskoczeni skutecznością policyjnej akcji.

  W toku przeszukania mercedesa policjanci dodatkowo ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Skradziona honda została zabezpieczona, a mieszkańcy gminy Zabrodzie zostali zatrzymani. Następnego dnia do sprawy zatrzymano jeszcze 24-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego podejrzewanego o współudział w kradzieży samochodów.

  Śledczy z Sokołowa Podlaskiego w wyniku czynności procesowych zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów. Dwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów, a wszyscy dodatkowo zarzuty posiadania narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim na wobec dwóch mężczyzn zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

  Nie był to koniec sprawy dla mazowieckich kryminalnych. Aresztowani mężczyźni od dłuższego czasu byli na celowniku policjantów. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że na terenie województwa mazowieckiego ukradli 5 aut. Jeden z nich został skradziony pod koniec grudnia w Wyszkowie, a następnie w niespełna dobę odnaleziony w lesie na terenie gminy Zabrodzie. Druga to honda, którą złodzieje ukryli na jednym z parkingów w Niegowie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-21 06:53:25 [46.204.17.*] id:1631155  
  churapio: Napisał postów [49], status [rozkręca się] Reputacja
  Co mnie interesuje Radom i tamtejsi złodzieje. Chce wiarygodnych informacji z regionu.

  Nick:
  Treść:
  2022-01-21 06:25:53 [83.7.224.*] id:1631154  
  Gaz: Napisał postów [5008], status [VIP] Reputacja
  Ale artykuł,śmiać się chce za pisownie,tu się pisze informacje a nie bzdety działania policji.

  Nick:
  Treść:
  2022-01-21 01:18:31 [94.254.154.*] id:1631138  
  tippmann: Napisał postów [7331], status [VIP] Reputacja
  zabrodzie to wichura jak na prudnik się leci;)

  Nick:
  Treść:
  2022-01-20 20:41:40 [83.26.159.*] id:1631127  
  farmer: Napisał postów [505], status [starszy pismak] Reputacja
  Kurna co to za propaganda już nawet u nas a co nas Sokołów Podlaski Interesuje.

  Nick:
  Treść: