• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1490
  • Dodano: 2022-01-19 / 17:51
  • Komentarzy: 0

  Przewóz osób niezgodny z umową międzynarodową

  (Fot. WITD Opole)

  Kontrolerzy WITD zatrzymali autokar na czeskich numerach rejestracyjnych. Przewoźnik świadczył usługę niezgodną z umową.


  Pełniący we wtorek 18 stycznia służbę na Obwodnicy Północnej Opola Inspektorzy z opolskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli autobus na czeskich numerach rejestracyjnych.

  - Jak się okazało podczas kontroli, autobusem tym przewoźnik ukraiński wykonywał regularny przewóz osób w międzynarodowym transporcie drogowym z Ukrainy do Czech. Zgodnie z obowiązującą umową międzynarodową zawartą między Polską a Ukrainą o międzynarodowych przewozach drogowych, taki przewóz jest możliwy jednak umowa wymaga, aby był on realizowany pojazdem zarejestrowanym na terytorium jednej z umawiających się stron - informuje opolski WITD.

  Wobec faktu, że autobus zarejestrowany był w Czechach przewóz ten nie spełniał warunków umowy międzynarodowej, której podlegał. W konsekwencji wobec ukraińskiego przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne a kara wynikająca z ustawy o transporcie drogowym w tym przypadku wynosi 12 000 zł.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".