• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1984
  • Dodano: 2022-01-18 / 20:34
  • Komentarzy: 1

  Wiózł narkotyki na imprezę sylwestrową

  (Fot. KAS Opole)

  To miał być "Sylwester marzeń", jednak mężczyzna zamiast na imprezę trafił do Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. Pasażer przyznał, że narkotyki przywiózł z zamiarem ich zażycia podczas imprezy sylwestrowej.  30 grudnia 2021 r. w godzinach porannych funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili działania kontrolne na autostradzie A4. Funkcjonariuszom towarzyszył pies służbowy Hunter wyszkolony w kierunku znajdywania narkotyków.

  Podczas kontroli samochodu osobowego Hunter wskazał zapach niedozwolonych substancji w bagażu 34-letniego pasażera. Ostatecznie narkotyki w postaci marihuany i haszyszu (o łącznej wadze 16,6 g) znaleziono w kurtce i portfelu mężczyzny. Pasażer przyznał, że narkotyki przywiózł z zamiarem ich zażycia podczas imprezy sylwestrowej.

  Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar i przewieźli zatrzymanego do Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. W sprawie podejrzanego przeprowadzono czynności procesowe. Na poczet kary grzywny zabezpieczono kwotę w wysokości 1 tys. zł.

  Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Postępowanie prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu pod nadzorem prokuratorskim.

  Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi kontrole pod kątem posiadania narkotyków mając na celu ochronę obywateli przed szkodliwymi i niebezpiecznymi dla życia i zdrowia substancjami.

  Przypominamy: za posiadanie narkotyków grożą surowe sankcje prawne określone przepisami kodeksu karnego. Przestrzegamy sprawców czynów zabronionych: informacje o osobach ukaranych są przechowywane w Krajowym Rejestrze Karnym.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-18 23:59:52 [176.111.139.*] id:1630941  
  doctor: Napisał postów [315], status [maniak] Reputacja
  bravo pieso!najpierw legalizacja u Słowika a potem ewentualnie do spoćpania. nie ma szarej strefy!!!!

  Nick:
  Treść: